Apple udostępnia narzędzie umożliwiające wyrejestrowanie numeru telefonu z iMessage

Apple udostępnia narzędzie umożliwiające wyrejestrowanie numeru telefonu z iMessage

dezaktywacja iMessage

Firma Apple udostępniła użytkownikom nowe narzędzie internetowe, które umożliwia wyrejestrowanie numeru telefonu z usługi iMessage, w przypadku kiedy przechodzi on na urządzenie innej firmy. Aby wyrejestrować numer telefonu z iMessage, użytkownik musi po prostu wpisać swój numer telefonu w narzędziu na stronie: https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage, a otrzymany kod z bezpłatnej wiadomości tekstowej wpisać w formularz w celu zakończenia procesu.

Użytkownicy rezygnujący z iPhone’a dla innego urządzenia nie byli często w stanie odbierać wiadomości SMS na inny telefon niż iPhone, ze względu na to, że ich numer telefonu nadal był związany z iMessage. Ten problem z iMessage były dobrze znany wszystkim już od 2011 roku, kiedy to komunikator ten zadebiutował w iOS 5. Firma Apple nawet została pozwana w sądzie w Kalifornie, choć twierdziła, że jest świadoma problemu i nie może znaleźć na nie rozwiązania.

Narzędzie dostępne jest na razie dla numerów z wybranych krajów, niestety nie ma wśród nich Polski. Miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie dodana, gdyż na liście znajduje się wiele europejskich państw.© 2018 AppleWorld