Apple udostępnia nowy film prezentujący oświetlenie portretowe w iPhone'ie X

Apple udostępnia nowy film prezentujący oświetlenie portretowe w iPhone’ie X

Dziś po południu Apple zaprezentował na swoim kanale YouTube nowy film reklamowy iPhone’a X obrazujący nowy tryb Oświetlenia Portretowego w iPhone’ie X.

W 38-sekundowym filmie zatytułowanym “A New Light” Apple wyjaśnia, że oświetlenie portretowe oferuje efekty świetlne o jakości studyjnej bez studia, a także pokazuje każdą z różnych opcji tego trybu.

Oświetlenie portretowe jest funkcją dostępną zarówno w iPhone’ie X, jak i w iPhone’ie 8 Plus, ale iPhone X to jedyne urządzenie, które oferuje efekt oświetlenia portretowego dla przedniej i tylnej kamery dzięki systemowi soczewek TrueDepth z przodu.

Funkcja oświetlenia portretowego firmy Apple wykorzystuje zaawansowane algorytmy do obliczania interakcji cech twarzy z oświetleniem, w celu uzyskania unikalnych efektów świetlnych. Dostępne jest kilka ustawień oświetlenia w trybie Portret, w tym Światło Naturalne, Światło Studyjne (rozświetla twarz), Światło konturowe (dodaje efektowne cienie), Światło sceniczne (reflektor na twarzy na ciemnym tle) i Światło sceniczne mono (światło sceniczne, ale w czerni i bieli).

Oświetlenie Portretowe jest jedną z nowych funkcji, którą firma Apple już kilka razy wcześniej promowała w poprzednich filmach, udostępniając samouczki dotyczące tego trybu i prezentując Oświetlenie Portretowego w akcji. Większość wcześniejszych filmów Apple skupiała się na iPhone’ie 8 Plus, podczas gdy ten jest specyficzny dla iPhone’a X.© 2019 AppleWorld