Apple udostępnia pierwszą publiczną wersję beta iOS 10.3

Apple udostępnia pierwszą publiczną wersję beta iOS 10.3

Firma Apple udostępniła publicznym beta testerom pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 10.3. Pojawia się ona ponad miesiąc po wydaniu iOS 10.2 i dwa dni po wypuszczeniu iOS 10.3 w wersji beta dla deweloperów.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali aktualizację iOS 10.3 w wersji beta z poziomu uaktualnień urządzenia iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na swoim urządzeniu.

Ci, którzy chcą być częścią programu testów beta firmy Apple mogą zapisać się do udziału za pośrednictwem strony internetowej testów beta, która daje użytkownikom dostęp do obu testowych wersji beta iOS i macOS Sierra. Bety nie są stabilne i zawierają wiele błędów, więc powinny być one zainstalowane na urządzeniu wtórnym.

Jako większa aktualizacja iOS 10.3 wprowadza nową opcję “Znajdź moje AirPods”, aby pomóc użytkownikom zlokalizować zgubione słuchawki AirPods. Dodana do aplikacji “Find My Friends” funkcja “Find My AirPods” posiada możliwość pokazania ostatniej znanej lokalizacji, w której AirPods były podłączone do urządzenia iOS poprzez Bluetooth i pozwala na odtworzenie dźwięku przez AirPods, aby ich odnalezienie było łatwiejsze.

Wraz z funkcją “Znajdź moje AirPods” aktualizacja zawiera także zmiany do systemu plików urządzenia na Apple File System (APFS). Po raz pierwszy wprowadzony w 2016 roku, APFS jest zoptymalizowany do przechowywania na pamięciach Flash/SSD i zawiera silne szyfrowanie i inne ważne funkcje.

Apple zaleca wszystkim użytkownikom wykonać kopię zapasową w iCloud przed instalacją iOS 10,3, ponieważ zmiana spowoduje przełączenie się ze starego systemu plików w iPhone’ie na nowy Apple File System.

Pojawia się również nowa opcja obrazująca wykorzystanie przestrzeni iCloud. W sekcji iCloud w nowej zakładce Ustawienia Apple ID, jest wizualny podział jaka część iCloud jest przez co wykorzystywana. Teraz od razu jest jasne, ile przestrzeni zajmują zdjęcia a ile kopie zapasowe. Wejście w nową opcję przechowywania otwiera standardowe opcje zarządzania iCloud. W tej sekcji wymieniono również wszystkie aplikacje, które korzystają z iCloud i zawiera ustawienia pęku kluczy, Znajdź mój iPhone oraz iCloud Backup.

Apple zmienił również animację do otwierania i zamykania aplikacji. Podczas otwierania aplikacja ma teraz bardziej zaokrąglone krawędzie. Różnica jest widoczna w aplikacjach, które otwierają się powoli.

Dodano również ulepszenia Sirkit, nowe opcje analityczne iCloud i wiele innych.


© 2019 AppleWorld