Apple udostępnia pierwszą publiczną wersję beta macOS High Sierra

Apple udostępnia pierwszą publiczną wersję beta macOS High Sierra

Published by in Mac on Lipiec 2nd, 2017

Z niewielkim opóźnieniem w stosunku do pierwszej publicznej wersji beta systemu iOS 11 firma Apple wypuściła pierwszą publiczną wersję systemu macOS High Sierra dla publicznych testerów beta, która pozwala osobom nie będącym deweloperami pobrać i przetestować aktualizację po raz pierwszy od czasu jej prezentacji na konferencji Worldwide Developers Conference w dniu 5 czerwca. Pierwsza beta beta macOS High Sierra odpowiada drugiej wersji beta dla deweloperów, która została wypuszczona już wcześniej.

Testerzy beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple mogą pobrać macOS High Sierra beta za pośrednictwem mechanizmu aktualizacji oprogramowania w Mac App Store. Ci, którzy chcą uczestniczyć w programie testów beta firmy Apple, mogą zarejestrować się na witrynie testów beta i uzyskując dostęp do testowych wersji iOS, macOS i tvOS.

Potencjalni beta testerzy powinni wykonać pełną kopię zapasową systemu w Time Machine przed instalacją pakietu macOS High Sierra i nie powinni instalować jej na podstawowym urządzeniu, ponieważ bety są niestabilne i często mają wiele błędów. Należy zachować ostrożność podczas pracy z macOS High Sierra, szczególnie dlatego, że podczas instalacji jest opcja przełączenia się na nowy system plików Apple (APFS), który zajmuje trochę czasu.

MacOS High Sierra został stworzony jako udoskonalenie macOS Sierra. Wraz z nowym, wydajniejszym systemem plików zaprojektowanym do nowoczesnego magazynowania, aktualizacja wprowadza Metal 2, nową generację wersji API do grafiki firmy Apple, obsługującą proces uczenia maszynowego i wirtualnej rzeczywistości oraz obsługę zewnętrznego GPU w profesjonalnych aplikacjach.

W MacOS High Sierra pojawia się High Efficiency Video Encoding (HEVC albo H.265), a wiele istniejących aplikacji jest aktualizowanych. Zdjęcia są wyposażone w nowy, trwały pasek boczny i narzędzia do edycji krzywych, selektywnego koloru i zdjęć na żywo, podczas gdy Siri uzyskuje bardziej naturalny głos i obsługuje więcej poleceń związanych z muzyką.

Safari oferuje nową funkcję blokady autoodtwarzania filmów i inteligentnego zapobiegania śledzeniu, aby chronić Twoją prywatność, podczas gdy magazyn poczty jest zoptymalizowany, aby zajmować 35 procent mniej miejsca. IMessages mogą być teraz przechowywane w iCloud, pojawiły się nowe opcje udostępniania plików iCloud Drive oraz nowe rodzinne pakiety iCloud.© 2018 AppleWorld