Apple udostępnia pierwszą publiczną wersję beta macOS Sierra 10.12.4 z nową funkcją Night Shift

Apple udostępnia pierwszą publiczną wersję beta macOS Sierra 10.12.4 z nową funkcją Night Shift

Published by in Mac on Styczeń 26th, 2017

Firma Apple udostępniła pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji macOS Sierra 10.12.4 dla publicznych beta testerów, dwa dni po wypuszczeniu pierwszej bety 10.12.4 dla deweloperów i trzy dni po wypuszczeniu macOS Sierra 10.12.3.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple mogą pobrać macOS Sierra 10.12.4 beta poprzez mechanizm aktualizacji oprogramowania w Mac App Store.

MacOS Sierra 10.12.4 wprowadza popularny tryb Night Shift z iOS na Mac, dzięki czemu użytkownicy mogą obniżyć ekspozycję światła niebieskiego na swoich ekranach. Uważa się, że niekorzystnie wpływa ono na sen przez naruszanie rytmu dobowego organizmu, a niebieskie światło jest uważane za bardziej szkodliwe niż światło żółte.

Z trybie Night Shift, wyświetlacz Mac automatycznie przesuwa się ze światła zimnego do ciepłego o zachodzie słońca, a następnie zmienia się z powrotem o wschodzie słońca. Użytkownicy mogą też ustawić niestandardowe czasy dla zmiany kolorów wyświetlacza lub włączyć efekt ręcznie. Przełączać się na Night Shift jest dostępne w Centrum powiadomień, a do jej aktywacji użyć można również Siri.


© 2019 AppleWorld