Apple udostępnia publicznym testerom czwartą wersję beta systemu iOS 12.1

Apple udostępnia publicznym testerom czwartą wersję beta systemu iOS 12.1

Apple udostępnił publicznym testerom czwartą wersję beta nadchodzącej aktualizacji dla iOS 12.1, tydzień po wypuszczeniu trzeciej wersji beta i miesiąc po wydaniu iOS 12, nowej wersji oprogramowania iOS.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 12.1 beta z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil konfiguracji.

iOS 12.1 zawiera kilka nowych funkcji, które Apple obiecał wprowadzić dla iPhone’a XS i XS Max. Beta wprowadza obsługę eSIM, która jest cyfrową kartą SIM umożliwiającą aktywację planu komórkowego od operatora bez potrzeby korzystania z fizycznej karty SIM. Operatorzy będą musieli wdrożyć obsługę eSIM, co prawdopodobnie nastąpi po uruchomieniu iOS 12.1. W Polsce taką usługę obiecał wprowadzić Orange do końca tego roku.

Aktualizacja iOS 12.1 wprowadza nową funkcję kontroli głębi w czasie rzeczywistym, która pozwala dostosować głębię ostrości zdjęć w trybie portretu przed ich zrobieniem. W tej chwili w systemie iOS 12 funkcja kontrola głębi jest dostępna tylko w przypadku edycji po zrobieniu zdjęcia.

Oprócz tej funkcji dla iPhone’a XS i XS Max, iOS 12.1 ponownie wprowadza funkcję Grupowego FaceTime, który został usunięty z iOS 12 podczas okresu testowania wersji beta. Grupowy FaceTime był obecny w wielu wczesnych wersjach beta, ale został ostatecznie usunięty, ponieważ Apple potrzebował więcej czasu, aby go przetestować.

Grupowy FaceTime ma na celu umożliwienie użytkownikom iPhone’a i Mac’a prowadzenia rozmów wideo i audio z maksymalnie 32 uczestnikami naraz, z nowymi funkcjami efektów kamery.

Aktualizacja dodaje także ponad 70 nowych emotikonów do iPhone’ów i iPadów, z opcjami obejmującymi czerwone włosy, siwe włosy, kręcone włosy, twarz z sercem, mango, kangura, pawia, homara, ciastko i mnóstwo innych.© 2019 AppleWorld