Apple udostępnia publicznym testerom drugą wersję beta iOS 12.2

Apple udostępnia publicznym testerom drugą wersję beta iOS 12.2

Published by in iPad, iPhone on Luty 5th, 2019

Firma Apple wypuściła dziś drugą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 12.2 do swojej publicznej grupy beta testerów, dzień po tym, jak druga wersja beta została udostępniona deweloperom i tydzień po wydaniu pierwszej publicznej wersji beta.

Beta-testerzy, którzy przystąpili do programu testów beta Apple, mogą pobrać aktualizację iOS 12.2 bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na swoim urządzeniu.

Aktualizacja iOS 12.2 wprowadza infrastrukturę dla AirPlay 2 i HomeKit na telewizorach innych producentów, co zostało ogłoszone na początku stycznia. Funkcja zdalnego sterowania TV w Centrum sterowania została przeprojektowana w taki sposób, aby zajmowała cały ekran iPhone’a, a do aplikacji Portfel dodano udoskonalony interfejs i nowy wygląd aplikacji Apple Pay Cash. Wprowadzono zmiany w Safari z ostrzeżeniami o niezabezpieczonych witrynach internetowych i nowych strzałkach wyszukiwania.

W iOS 12.2 pojawią się nowe Animoji w tym dzik, rekin, żyrafa i sowa. Animoji można będzie używać w aplikacjach Wiadomości i FaceTime.

iOS 12.2 potwierdza plany Apple’a dotyczące wydania drugiej generacji słuchawek AirPods z obsługą funkcji “Hey Siri”, dzięki ukrytemu ekranowi konfiguracji AirPods w wersji beta. Włączenie opcji konfiguracji AirPods w wersji beta oznacza, że Apple być może może planuje wydanie nowych AirPods po wypuszczeniu iOS 12.2.

Aktualizacja iOS 12.2 przejdzie prawdopodobnie kilka wersji beta w ciągu następnego miesiąca, zanim zostanie udostępniona publicznie.


© 2019 AppleWorld