Apple udostępnia publicznym testerom pierwszą wersję beta systemu iOS 12.3

Apple udostępnia publicznym testerom pierwszą wersję beta systemu iOS 12.3

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 12.3, dzień po przekazaniu jej deweloperom i kilka dni po wypuszczeniu iOS 12.2, aktualizacji, która wprowadziła między innymi Apple News+ oraz wsparcie dla nowych słuchawek AirPods.

Testerzy wersji beta, którzy dołączyli do programu beta testów Apple, otrzymali aktualizację beta iOS 12.3 po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu na urządzeniu z systemem iOS.

W iOS 12.3 pojawiła się nowa aplikacja TV, którą firma Apple zapowiedział po raz pierwszy 25 marca. Aplikacja telewizyjna to zaktualizowana wersja poprzedniej aplikacji telewizyjnej, oferująca programy telewizyjne, filmy, sport, wiadomości i wiele innych w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Niestety nie jest ona dostępna w Polsce.

Zaktualizowana aplikacja telewizyjna ma ulepszone polecenia dotyczące zawartości dostępne w nowej sekcji „Dla ciebie”, która zasugeruje programy i filmy, które Ci się spodobają, na podstawie historii oglądanej w przeszłości.

Jest też nowa zakładka o nazwie Kanały. Kanały to usługi subskrypcyjne, które można zarejestrować i oglądać w aplikacji telewizyjnej bez konieczności otwierania innej aplikacji. Niektóre z nowych kanałów to CBS All Access, Starz, Showtime, HBO, Nickelodeon, Mubi, The History Channel Vault i Comedy Central Now. Podczas testów beta użytkownicy mogą subskrybować Showtime, Starz, Smithsonian i Tastemade.

W przyszłości aplikacja telewizyjna będzie również mieściła Apple TV+, nadchodzącą usługę Apple dla swoich programów telewizyjnych i filmów. W związku z tym, że usługa ta jest zapowiedziana także dla Polski, jest prawdopodobne, że aplikacja pojawi się w Polsce w wersji finalnej.


© 2019 AppleWorld