Apple udostępnia szóstą publiczną wersję beta iOS 11

Apple udostępnia szóstą publiczną wersję beta iOS 11

Firma Apple wydała dzisiaj szóstą publiczną wersję beta systemu iOS 11, zaledwie tydzień po wydaniu piątej wersji beta i ponad dwóch miesięcy po zaprezentowaniu nowej aktualizacji na konferencji Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać szóstą wersję iOS 11 z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil konfiguracji.

Aktualizacja nie wprowadza wielu widocznych nowości i skupia się raczej na poprawkach błędów. Z zauważonych zmian beta wprowadza nową ikonę Apple Music w Centrum sterowania, gdy muzyka nie jest odtwarzana.

Kolejną zmianą kosmetyczną jest pomarańczowe podświetlenie wskaźnika poziomu głośności podczas zbyt głośnego słuchania muzyki na słuchawkach.

IOS 11 wprowadza subtelne zmiany w wyglądzie systemu operacyjnego, w tym nowy wygląd ekranu blokady i konfigurowalne, przebudowane Centrum Sterowania. Siri jest mądrzejsza, ma bardziej naturalny głos i może zrobić więcej, Notatki umożliwią przeszukiwanie pisma ręcznego i skanowanie dokumentów, a Muzyka umożliwia udostępnianie playlist znajomym.

Nowa aplikacja Pliki poprawia zarządzanie plikami na urządzeniach z iOS, a na iPadzie pojawił się nowy dok, przełącznik aplikacji i obsługa Drag and Drop co poprawia wielozadaniowość w urządzeniu. App Store w iOS 11 został całkowicie przebudowany, zdjęcia i filmy zajmują mniej miejsca, iMessages można zapisać w programie iCloud, a programiści uzyskują nowe narzędzie takie jak ARKit, umożliwiające tworzenie nowych aplikacji i gier wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość.

iOS 11 ma oficjalnie zostać wypuszczony już we wrześniu zapewne zaraz po premierze nowych iPhone’ów.© 2018 AppleWorld