Apple uruchamia program naprawczy dla iPhone'a 6S, związany z jego nieoczekiwanym wyłączaniem

Apple uruchamia program naprawczy dla iPhone’a 6S, związany z jego nieoczekiwanym wyłączaniem

iphone-6s-review-261

Firma Apple uruchomiła dziś kolejny program naprawczy, tym razem dla użytkowników iPhone’ów 6S, których urządzenia nieoczekiwanie się wyłączają. Problem ten jest ograniczony tylko do niektórych urządzeń wyprodukowanych pomiędzy wrześniem a październikiem 2015 roku czyli zaraz po premierze tego urządzenia.

Apple ustalił, że bardzo niewielka liczba urządzeń iPhone 6s może się nieoczekiwanie samoczynnie wyłączać. To nie jest kwestia bezpieczeństwa i dotyczy tylko urządzeń w ograniczonym zakresie numerów seryjnych, które zostały wyprodukowane w okresie od września do października 2015 roku.

Jeśli doświadczasz tego problemu, odwiedź sklep Apple lub autoryzowany serwis Apple i na podstawie numeru seryjnego zakupionego urządzenia sprawdź czy jesteś uprawniony do bezpłatnej wymiany baterii.

Rozwiązaniem zaproponowanym przez Apple jest darmowa wymiana baterii, choć Apple zauważa, że istnieją inne problemy z urządzeniem użytkownika, takie jak pęknięty ekran, które mogą utrudnić procedurę wymiany baterii. Kwestie te muszą zostać naprawione za opłatą, zanim urządzenie zostanie oddane na wymianę baterii.

Użytkownicy, którzy wcześniej dokonali odpłatnej wymiany baterii z powodu tego mogą skontaktować się z Apple i żądać zwrotu poniesionych kosztów.

O problemach z baterią i wyłączających się urządzeniach piszecie do nas ostatnio coraz częściej. Myślę, że to właśnie ta narastająca fala użytkowników spowodowała fakt, że Apple przyjrzał się bardziej problemowi i uznał go za warty rozwiązania za pomocą programu. Zatem jeśli Wasz iPhone 6S mimo kilkudziesięciu procent naładowania baterii jednak się wyłącza pędźcie do serwisu aby sprawdzić czy łapiecie się na bezpłatną wymianę baterii.

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...