Apple uruchamia program naprawczy Multi-Touch do iPhone'a 6 Plus

Apple uruchamia program naprawczy Multi-Touch do iPhone’a 6 Plus

iphone-6-plus

Firma Apple uruchomiła nowy program naprawczy dla iPhone’a 6 Plus, biorąc pod uwagę skargi dotyczące kwestii produkcji, które mogą powodować, że iPhone 6 Plus przestanie odpowiadać na dotyk.

Według Apple, niektóre urządzenia iPhone 6 Plus mogą wykazywać problemy z Multi-Touch, po “kilkukrotnym upadku na twardą powierzchnię”, powodując uszkodzenie urządzenia. W ramach programu naprawczego, Apple będzie naprawiać uszkodzone urządzenia iPhone 6 plus w cenie 149 dolarów, a w Polsce 699 złotych.

Klienci, którzy zapłacili za naprawę swojego urządzenia więcej niż wspomniana kwota i dokonali tego przed otwarciem programu będą mogli ubiegać się o zwrot nadwyżki, która zostanie zrefundowana przez Apple.

Właściciele iPhone’ów 6 Plus zaczęli skarżyć się na działanie ekranu dotykowego multi-touch już w sierpniu tego roku, kiedy to serwis iFixit opublikował wideo podkreślające wadę ekranu. Wadliwe ekrany mają migoczący szary pasek u góry wyświetlacza , a sam ekran przestaje reagować całkowicie lub jest mniej czuły na dotyk.

Uważa się, że przyczyną problemu jest pękanie lutów trzymających i łączących układy kontrolera ekranu z płytą główną tego urządzenia dzięki czemu naprawy są dość trudne. Apple nie uznał tego jednak za wadę fabryczną, ponieważ do pęknięć dochodzi podczas upadku telefonów w związku z czym nie ma mowy o darmowej usłudze.© 2018 AppleWorld