Apple Watch Serii 3 z LTE działa tylko w kraju zakupu

Apple Watch Serii 3 z LTE działa tylko w kraju zakupu

Apple Watch Serii 3 z obsługą LTE oferowane jest obecnie tylko w kilku krajach, a wielu użytkowników pyta mnie jak będzie z jego działaniem jeśli sprowadzimy go sobie z innego kraju. Najnowsze doniesienia podają, że Apple Watch Serii 3 może być ograniczony do wykonywania połączeń tylko w oryginalnym kraju zakupu.

Przedstawiciel wsparcia technicznego Apple powiedział, że Apple Watch zakupiony w sklepie internetowym w USA pracuje tylko z czterema operatorami w Stanach Zjednoczonych, być może ze względu na ograniczenia sprzętowe.

“Jeśli zakupiłeś jeden (Apple Watch S3 GPS + Cellular) za pośrednictwem amerykańskiego sklepu internetowego Apple Online, to będzie on działał tylko dla 4 amerykańskich operatorów, ale niestety nie będzie działał na arenie międzynarodowej. Nie jestem pewien, jaki typ błędu się pokaże, jeśli weźmiemy zegarek kupiony w USA np. do Niemiec, ale nie będzie on kompatybilny z Telekom “.

Ponadto modele Apple Watch z serii 3 nie obsługują roamingu poza oryginalnym zasięgiem sieci operatora, co jest napisane drobnym drukiem na stronie Apple, więc roaming podczas podróży do innego kraju nie będzie obsługiwany.

W przeciwieństwie do iPhonów, modele Apple Watch serii 3 obsługują również ograniczoną liczbę pasm LTE, co stanowi kolejny czynnik, który nie przyczynia się do wsparcia między krajami. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Puerto Rico są obsługiwane tylko pasma 2, 4, 5, 12, 13, 17, 18, 19, 25, 26 i 41.

Apple Watch z obsługą LTE dostępne są obecnie tylko w Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Japonii, Puerto Rico, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Apple mówi, że ich dostępność w innych krajach rozszerzy się w przyszłym roku. Zatem jeśli kusiś Was zakupu zegarka np. w Niemczech to zdecydowanie powinniście sobie na razie go darować. Zwłaszcza dlatego, ża na taką usługę nie jest jeszcze gotowy żaden z polskich operatorów.© 2018 AppleWorld