Apple wprowadza na rynek zaktualizowane komputery MacBook Pro

Apple wprowadza na rynek zaktualizowane komputery MacBook Pro

Published by in Mac on Maj 21st, 2019

Firma Apple ogłosiła dziś niespodziewaną premierę nowych modeli 13 i 15-calowych MacBooków Pro, które są najszybszymi notebookami Mac w historii. Zaktualizowane maszyny wyposażone są w procesory Intel 8-mej i 9-tej generacji, w których po raz pierwszy zastosowano osiem rdzeni.

Według Apple, nowy MacBook Pro oferuje dwukrotnie wyższą wydajność niż czterordzeniowy MacBook Pro i 40 procent większą wydajność niż 6-rdzeniowy MacBook Pro. Nowe 13-calowe maszyny wykorzystują zaktualizowane czterordzeniowe procesory, a opcje 6 i 8-rdzeniowe są ograniczone do modeli 15-calowych.

Poza nowymi procesorami, zaktualizowane komputery MacBook Pro nadal mają ten sam wygląd, mimo pogłosek, że Apple wprowadzi MacBooka Pro w wersji 16 do 16,5 cala w 2019 roku. Istnieją jednak pewne aktualizacje wewnętrzne.

Chociaż nie wspomniano o tym w komunikacie prasowym, The Loop potwierdza, że nowa maszyna ma zaktualizowaną klawiaturę. Nowa klawiatura wykorzystuje nowy materiał, który według Apple zmniejszy problemy związane z awariami, których doświadczali użytkownicy.

Apple nie wyjaśnił, czym są „nowe materiały” w klawiaturze motylkowej, ale powiedział, że aktualizacja znacznie zmniejszy liczbę problemów, takich jak podwójne naciśnięcia klawiszy i puste naciśnięcia klawiszy.

Według The Verge, niektóre istniejące modele komputerów MacBook Air i MacBook Pro, które doświadczają awarii klawiatury, będą miały wymienioną starą klawiaturę na tą najnowszą opracowaną przez Apple. Niestety, tylko MacBooki z klawiaturą motylkową trzeciej generacji mogą otrzymać zaktualizowaną klawiaturę z tego roku, co obejmuje MacBooki Pro z 2018 roku i MacBooki Air z 2018 roku.

Apple przyspiesza czas naprawy klawiatury w swoich autoryzowanych serwisach i rozszerza program serwisowania klawiatury o modele MacBooka Pro i MacBooka Air z 2018 roku. Program naprawczy trwa cztery lata po pierwszej sprzedaży detalicznej komputera Mac.

MacBook Pro w dalszym ciągu oferuje „najlepszy wyświetlacz notebooka” z 500 nitami jasności, szeroką gamą kolorów P3 i technologią True Tone. Jest wyposażony w układ zabezpieczający T2 firmy Apple, porty Thunderbolt 3 i głośniki stereo z szerokim zakresem dynamicznym, takie jak wcześniejsze modele.

Nowe modele MacBooka Pro są wyceniane odpowiednio od 1799 USD i 2399 USD dla modeli 13 i 15-calowych. Nowe maszyny są już dostępne w sklepie internetowym Apple i pojawią się w sklepach detalicznych Apple jeszcze w tym tygodniu. Apple nie zaktualizowało 13-calowych komputerów MacBook Pro innych niż Touch Bar.

Nowe modele MacBooka Pro są wyceniane odpowiednio od 8999 złotych i 11999 złotych za modele 13 i 15-calowe. Nowe urządzenia są już dostępne w sklepie internetowym Apple i wkrótce pojawią się u autoryzowanych sprzedawców Apple. Apple nie zaktualizował 13-calowych komputerów MacBook Pro baz Touch Bara.© 2019 AppleWorld