Apple wprowadza ogólnoświatowy program wymiany dla pierwszej generacji iPod'a Nano

Apple wprowadza ogólnoświatowy program wymiany dla pierwszej generacji iPod’a Nano

Published by in iPod on Listopad 12th, 2011

Firma Apple rozpoczęła powiadamianie użytkowników pierwszej generacji iPoda nano, któremu zoferowano program wymiany mający na celu wyeliminowanie obaw przed przegrzewaniem się baterii.

Firma Apple ustaliła, że w niezwykle rzadkich przypadkach baterie iPodów nano (1. generacji) mogą się przegrzewać, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa. Problem może dotyczyć iPodów nano sprzedawanych w okresie od września 2005 r. do grudnia 2006 r. Udało się ustalić, że źródłem problemu jest jeden dostawca baterii, który produkował baterie z wadą wykonawczą. Wprawdzie prawdopodobieństwo wypadku jest znikome, jednak rośnie ono wraz ze starzeniem się baterii. Firma Apple zaleca zaprzestanie używania iPoda nano (1. generacji) i wykonanie opisanej poniżej procedury w celu bezpłatnego zamówienia zamiennego urządzenia.

Pod presją regulacji prawnych, Apple zgodził się dostarczyć części zamienne dla zainteresowanych jednostek w Korei Południowej w 2009 roku i w Japonii w 2010 roku. Z dzisiejszej informacji wynika, że program wymiany jest teraz w mocy na całym świecie.

Klienci z dotkniętymi wadą urządzeniami mogą zmówić nowe urządzenie za pośrednictwem Autoryzowanego Serwisu Apple. Uszkodzone urządzenia zostaną wymienione w ciągu sześciu tygodni i będą objęte 90-dniową gwarancją. Klienci, którzy spersonalizowali swojego iPod’a nano nie będą w stanie odebrać spersonalizowanego urządzenia zastępczego.© 2018 AppleWorld
Loading...