środa, 24 kwietnia

Apple i firma Johnson & Johnson ogłosiły dziś nowe badanie, którego celem jest zebranie większej ilości informacji dotyczących migotania przedsionków i innych funkcji śledzonych przez iPhone’a i Apple Watch. „Heartline Study” obejmie aplikację iPhone’a i bada, czy funkcje śledzenia zdrowia iPhone’a i funkcje zdrowia serca w Apple Watch mogą poprawić wyniki zdrowotne.

Badanie skierowane jest w szczególności do osób powyżej 65 rokiem życia. Apple i Johnson & Johnson chcą sprawdzić, czy technologia śledzenia zdrowia Apple może pomóc zmniejszyć ryzyko udaru mózgu dzięki wcześniejszemu wykrywaniu migotania przedsionków, które jest główną przyczyną udaru mózgu w Stanach Zjednoczonych, a które można wykryć za pomocą funkcji EKG w Apple Watch.

Głównym problemem z migotaniem przedsionków jest to, że trudno jest je zdiagnozować z powodu braku objawów fizycznych u większości pacjentów. Dzięki Apple Watch, watchOS może ostrzegać użytkowników o potencjalnym zdarzeniu AFib, nawet jeśli nie są świadomi tego, co się z nimi dzieje.

„Technologia Apple ma znaczący wpływ na badania naukowe dzięki potężnym możliwościom iPhone’a i Apple Watch, a wszystko to z zachowaniem prywatności użytkownika” – powiedział Myoung Cha, szef Apple ds. Inicjatyw strategicznych w dziedzinie zdrowia. „Heartline Study pomoże lepiej zrozumieć, w jaki sposób nasza technologia może zarówno przyczynić się do nauki, jak i poprawić wyniki zdrowotne, w tym zmniejszyć ryzyko udaru”.

Osoby zainteresowane badaniem muszą mieć co najmniej 65 lat, być rezydentem USA na czas trwania badania, mieć polisę zdrowotną Medicare, posiadać telefon iPhone 6S lub nowszy (z iOS 12.2 lub nowszym) i wyrazić zgodę na dostęp do swoich danych dotyczących polisy Medicare. Po wybraniu losowych uczestników zostaną oni podzieleni na dwie grupy: jedna będzie korzystać wyłącznie z aplikacji na iPhone’ie, a druga będzie korzystać z aplikacji iPhone’owej oraz z Apple Watch. Badanie potrwa trzy lata.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx