Apple wydaje macOS Catalina 10.15.3

Apple wydaje macOS Catalina 10.15.3

Published by in Mac on 28 stycznia, 2020

Firma Apple wydała dzisiaj macOS Catalina 10.15.3, trzecią aktualizację systemu operacyjnego macOS Catalina, który został wydany w październiku. ‌MacOS Catalina 10.15.3 pojawia się ponad miesiąc po wydaniu macOS Catalina 10.15.2.

‌‌‌MacOS Catalina‌‌‌ 10.15.3 można bezpłatnie pobrać z Mac App Store za pomocą funkcji aktualizacji w aplikacji Preferencje systemowe i jest on dostępny dla każdego, kto ma kompatybilnego Maca.

MacOS Catalina‌ 10.15.3 zawiera kod, który sugeruje pojawienie się nowego „trybu Pro” na komputerach Mac firmy Apple. Tryb Pro wydaje się być opcjonalnym ustawieniem, które zastępuje ograniczenia prędkości wentylatora i ograniczenia oszczędzania energii w celu poprawy wydajności. Kod mówi, że aplikacje „mogą działać szybciej, ale żywotność baterii może się zmniejszyć, a hałas wentylatora może wzrosnąć”.

Nie jest całkiem jasne, czy tryb Pro będzie dostępny na komputery Mac w wersji 10.15.3, ale kod jest dostępny, więc jest taka możliwość. Zgodnie z informacjami o wydaniu Apple, aktualizacja zawiera optymalizacje monitora Pro Display XDR i ulepszenia edycji wielu strumieni wideo.

Uaktualnienie macOS Catalina 10.15.3 poprawia również stabilność, niezawodność i bezpieczeństwo Maca. Jest zalecane dla wszystkich użytkowników. Z dokładną listą niewielkich zmian możecie się zapoznać poniżej

To uaktualnienie:

  • Optymalizuje obsługę parametru gamma przy niskich poziomach szarości na monitorze Pro Display XDR podczas używania kolejek SDR na macOS
  • Poprawia wydajność wielostrumieniowej edycji materiału wideo 4K zakodowanego przy użyciu kodeków HEVC lub H.264 na 16‑calowym MacBooku Pro (2019)

© 2020 AppleWorld