Apple wydaje niewielką aktualizację iOS 11.2.1 z poprawką zdalnego dostępu aplikacji Dom

Apple wydaje niewielką aktualizację iOS 11.2.1 z poprawką zdalnego dostępu aplikacji Dom

Firma Apple wydała dziś iOS 11.2.1, ósmą oficjalną aktualizację systemu operacyjnego iOS 11. iOS 11.2.1 pojawia się półtora tygodnia po wydaniu iOS 11.2, drugiej ważnej aktualizacji systemu operacyjnego iOS 11.

Niewielką aktualizację iOS 11.2.1 można pobrać bezpłatnie na wszystkich dostępnych urządzeniach za pomocą Wi-Fi w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

Aktualizacja iOS 11.2.1 usuwa błędy i problemy, które zostały wykryte od czasu wydania iOS 11.2.

Zgodnie z informacjami o wydaniu Apple, aktualizacja ponownie włącza zdalny dostęp dla współdzielonych użytkowników aplikacji Dom. Firma Apple zablokowała zdalny dostęp dla współdzielonych użytkowników, wprowadzając w zeszłym tygodniu poprawkę na poważną lukę HomeKit.

Błąd HomeKit umożliwił nieautoryzowany dostęp do akcesoriów HomeKit, w tym inteligentnych zamków i został naprawiony po stronie serwera przez Apple po tym, jak został upubliczniony. Aby natychmiast rozwiązać problem, firma Apple musiała wyłączyć zdalny dostęp dla współdzielonych użytkowników, co jak wtedy stwierdzono zostanie przywrócone właśnie wraz z aktualizacją iOS.

Po dzisiejszej aktualizacji luka HomeKit została w pełni załatana, a zdalny dostęp dla współdzielonych użytkowników został przywrócony.

Tagi:


© 2018 AppleWorld