Apple wydał iOS 5

Apple wydał iOS 5

Firma Apple wydała oficjalnie zapowiadany już od dawna nowy system dla urządzeń mobilnych iOS 5. To istotne uaktualnienie dla telefonu iPhone, iPad i iPoda Touch daje użytkownikowi ponad 200 nowych funkcji, w tym centrum powiadomień, iMessage, wsparcie iCloud i PC Free. IOS 5 jest już dostępny do pobrania z iTunes, ale tylko przez wersję 10.5. Aby zainstalować nowe oprogramowanie na urządzeniu iOS, podłącz go do iTunes za pośrednictwem portu USB i wciśnij “Sprawdź uaktualnienia” na ekranie informacji urządzenia.

O nowej wersji systemu dowiedzielismy się już w czerwcu. IOS 5 jest istotnym uaktualnieniem, które umożliwia programistom korzystanie z najnowszych technologii Apple w swoich aplikacjach. Firma Apple rozpoczęła już zatwierdzanie “aplikacji trzecich” zbudowanych specjalnie na iOS 5. O dostępności kilku z nich informowalismy dziś wcześniej. IOS 5 wprowadza nowe funkcjonalności takie jak centrum powiadomień – nowy systemowy interfejs do śledzenia aktualnych wydarzeń; iMessage – darmowe narzędzie do przesyłania wiadomości tekstowych pomiędzy użytkownikami iOS 5, integracja Twittera wbudowanego w Safari, Zdjęcia, YouTube i Mapy; iCloud – nowa usługa chmury, która automatycznie przechowuje treści i bezprzewodowo udostępnia je do wszystkich urządzeń, w tym komputerów Mac i PC. ICloud pozwoli także użytkownikom zachować ich kontakty, kalendarze, zakładki, pocztę, notatki i synchronizować między różnymi urządzeniami. Usługa jest zintegrowana z iOS  i posiada odpowiednik internetowy dostępny na www.icloud.com

Inne nowości iOS 5 obejmują nowe funkcje poczty i usprawnienia w Safari, nowy przycisk aparatu w oknie blokady ekranu, AirPlay Mirroring do Apple TV i systemowa klawiatura ułatwiająca pisanie na iPadzie.


Tagi:


© 2018 AppleWorld