Apple wypuszcza cztery filmy prezentujące ich starania w ochronę środowiska

Apple wypuszcza cztery filmy prezentujące ich starania w ochronę środowiska

Firma Apple udostępniła na swoim kanale YouTube cztery filmy związane ze zbliżającym się 22 kwietnia Dniem Ziemi, z których każdy porusza osobny temat związany z ochroną środowiska.

W filmie poświęconym farmom energii słonecznej szef środowiska firmy Apple, Lisa Jackson, informuje o tym, w jaki sposób 40-megawatowe farmy słoneczne w Chinach produkują wystarczająco dużo energii elektrycznej dla wszystkich biur i sklepów detalicznych w kraju.

W filmie śmieciach Apple wyjaśnia, że żaden z 14 finalnych instalacji montażowych w Chinach nie wysyła odpadów do składowisk odpadów. Humorystyczny film pokazuje, jak rozpoczęło się osiągnięcie całkowitego braku marnotrawstwa odpadów. Wszystko to dzięki pracownikowi Apple, Johnowi Reynoldsowi, który odwiedził fabrykę w Guanlan w Chinach.

W trzecim filmie szef Apple ds. Technologii środowiskowych Rob Guzzo i ekspert w dziedzinie toksykologii Art Fong wyjaśniają, jak firma wytwarza rocznie około 30 galonów ludzkiego potu, aby zapewnić, że Apple Watch i inne produkty będą bezpieczne w użyciu w kontakcie ze skórą podczas ich pracy.

W czwartym filmie wiceprezes Apple ds. nieruchomości Dan Whisenhunt wyjaśnia, jak nowy kampus Apple Park stał się jednym z największych na świecie budynków wentylowanych. Budynek wykorzystuje powietrze zewnętrzne i wodę, aby ochłodzić się naturalnie, zmniejszając obciążenie chłodzące o 35 procent rocznie.

Serwis Mashable rozmawiał z firmą Apple o reklamach przed ich wypuszczeniem, zaznaczając, że animacje w każdym filmie są rysowane ręcznie przez ilustratora Jamesa Blagdena. Prezes firmy Apple, Tim Cook, również w subtelny sposób pojawia się w każdym z filmów. Zobaczcie filmy i sprawdźcie czy możecie go zobaczyć.© 2018 AppleWorld