Apple wypuszcza nową wersję iOS 9.3 rozwiązującą problem z aktywacją urządzenia

Apple wypuszcza nową wersję iOS 9.3 rozwiązującą problem z aktywacją urządzenia

problem z aktywacją iOS 9.3

Zaledwie kilka dni po wydaniu aktualizacji iOS 9.3 Apple przestał oferować go starszym urządzeniom, takim jak iPad Air i wcześniejsze i iPhone 5S i wcześniejsze z powodu błędu związanego z problemem aktywacji. Gdy aktualizacja została wycofana Apple obiecał wkrótce wydać nową wersję iOS 9.3.

Apple dotrzymał obietnicy i dziś wydał nową wersję iOS 9.3, o numerze buildu 13E237, który jest obecnie dostępny dla wszystkich użytkowników iOS 9 ze starszymi urządzeniami poprzez system uaktualnień w systemie iOS lub za pośrednictwem iTunes. Klienci ze starszymi urządzeniami, które nie dokonali jeszcze aktualizacji do iOS 9.3, teraz będą mogli to znów zrobić.

W pierwszej wersji iOS 9.3, wiele osób nie mogło przejść procesu aktywacji urządzenia mimo wpisywania prawidłowego Apple ID i hasła, co było niezbędne do skonfigurowania urządzenia. Blokada na tym etapie czyniła urządzenie niedostępne i praktycznie bezużyteczne. Aby uniemożliwić użytkownikom instalowanie iOS 9.3 Apple przestał podpisywać aktualizacje co u wielu osób objawiało się komunikatem o braku dostępu do internetu.

W czwartkowy wieczór, Apple wydała uaktualnioną wersję iOS 9.3 specjalnie dla posiadaczy iPada 2, którzy zostali dotknięci oddzielnym błędem aktywacji, który uniemożliwił urządzeniom komunikowanie się z serwerami aktywacji Apple.

Tagi:


© 2018 AppleWorld