Apple wypuszcza pierwszą aktualizację oprogramowania Apple Watch

Apple wypuszcza pierwszą aktualizację oprogramowania Apple Watch

Watch OS update

Firma Apple wydała dziś pierwszą aktualizację oprogramowania dla Apple Watch, uaktualniając je do wersji 1.0.1 Watch OS. Apple Watch, który trafił do sprzedaży w pierwszych krajach 24 kwietnia, początkowo dostarczany jest z wersją 1.0 Watch OS, unikalnego systemu operacyjny do Apple Watch głęboko powiązanego z systemem iOS.

Nowe oprogramowanie można pobrać za pośrednictwem specjalnej aplikacji Apple Watch na iPhone’ie, przechodząc do zakładki Ogólne -> Aktualizacja oprogramowania. Aby zainstalować tę aktualizację, Apple Watch należy umieścić w ładowarce i musi być on w zasięgu iPhone’a.

watchupdate1

Watch OS 1.0.1 zawiera ulepszenia wydajności i poprawki dla Siri, pomiaru aktywności, obliczania kalorii dla wielu typów treningów z wykorzystaniem aplikacji firm trzecich. Aktualizacja oprogramowania obejmuje także wsparcie dla nowych ikon emoji, które pojawiły się w iOS 8.3 i zapewnia dodatkowe wsparcie dla języka portugalskiego, duńskiego, holenderskiego, szwedzkiego, rosyjskiego, tajskiego i tureckiego.

Wciąż nie wiadomo kiedy zegarek pojawi się w kolejnych krajach i czy będzie w nich już Polska. Na tą chwilę wciąż możemy starać się go kupić jedynie z różnych mniej oficjalnych źródeł.© 2018 AppleWorld