Apple zamówił 10 milionów iPadów Mini na jesienną premierę

Apple zamówił 10 milionów iPadów Mini na jesienną premierę

Apple podobno złożył zamówienie na 10 milionów sztuk iPada mini wyprzedzając jego premierę spodziewaną tej jesieni. Tak przynajmniej twierdzą dostawcy komponentów z Azji w rozmowie z Wall Street Journal. Liczba ta wskazuje, że Apple oczekuje wielkich sprzedaży urządzenia przed sezonem świątecznym, pomimo silnej konkurencji ze strony m.in. Amazona i Google. Dla porównania, to jest dwukrotnie większa ilość zamówień jak na Amazon Kindle Fire w tym samym kwartale.

IPad Mini według plotek ma mieć  mniejszy 7,85-calowy wyświetlacz i być wyceniony znacznie mniej niż 9,7-calowy iPad, starając się konkurować z tańszymi urządzeniami takimi jak Kindle Fire HD oraz Google Nexus 7. Powszechnie oczekuje się, że zostanie zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu, z zaproszeniami wysyłanymi 10 października.

Analitycy twierdzą, że popularność urządzeń takich jak Samsung Galaxy Note i Kindle Fire pokazuje, że istnieje popyt na mniejsze tablety. Diana Wu z Capital Securities powiedziała: “To ma sens dla lidera rynku Apple, aby rozszerzyć swoją dominację wśród tabletów o mniejszy rozmiar.”

Jednakże, analitycy dodają, że urządzenie musi być wycenione konkurencyjnie aby odnieść sukces. Kindle Fire i Nexus 7 są wycenione na 199 dolarów, a analityk RBS Wanli Wang oczekuje, że iPad mini może kosztować poniżej 300 dolarów.

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld