Apple zamówił początkową produkcję Apple Watch w ilości 5 milionów sztuk

Apple zamówił początkową produkcję Apple Watch w ilości 5 milionów sztuk

applewatch

Apple zamówił produkcję 5-6 milionów sztuk Apple Watch w pierwszym kwartale 2015 roku, donosi WSJ. Połowa z tych jednostek to modele sportowe, czyli podstawowe modele Apple Watch, natomiast jedna trzecia tej ilości to modele średniego szczebla.

Zamówienia na Apple Watch Edition – model wysokiej klasy z 18-karatowej złotej obudowy – są stosunkowo niewielkie w pierwszym kwartale, ale Apple planuje rozpoczęcie produkcji ponad miliona sztuk miesięcznie w drugim kwartale, powiedziała osoba. Analitycy oczekują, że popyt na wysokiej klasy zegarki będzie dość wysoki w Chinach, gdzie sprzedaż Apple pnie się w górę.

Cena Apple Watch Sport rozpocznie się od 349 dolarów, ale firma nie ogłosiła cennika innych modeli. Z ostatnich doniesień wynika, że złoty Apple Watch Edition może być wyceniony nawet na 4 999- 9 999 dolarów.

WSJ zauważa, że poziom produkcji Apple Watch jest podobny do momentu kiedy Apple wypuścił pierwszego iPada. Firma sprzedała 7,5 miliona iPadów w ciągu sześciu miesięcy od jego pojawienia się na rynku w kwietniu 2010 roku.© 2018 AppleWorld