Apple zapłaci firmie Proview 60 mln dolarów za znak towarowy iPad w Chinach

Apple zapłaci firmie Proview 60 mln dolarów za znak towarowy iPad w Chinach

Published by in iPad on Lipiec 2nd, 2012

 

Associated Press donosi, że Apple i chińska firma Proview Technology osiągnęły porozumienie w wyniku którego firma z Cupertino będzie musiała zapłacić 60 milionów dolarów za prawa do znaku towarowego “iPad” w Chinach.

“Spór o nazwę iPad rozstrzygnięty” powiedział Sąd Guangdong High People w oświadczeniu. “Apple Inc przeleje 60 milionów dolarów na konto Guangdong High zgodnie z wnioskiem w liście mediacyjnym”.

Proview rozpoczął publiczny sprzeciw wobec użycia nazwy iPad pod koniec 2010 roku, żądając w w ostatniej fazie zakazu sprzedaży iPada na terenie Chin i do 2 miliardów dolarów w ramach rekompensaty.

Po pierwszych rozmowach w sprawie porozumienia zainicjowanych na początku tego roku Apple zaoferował szesnaście milionów dolarów w celu rozstrzygnięcia sprawy, ale Proview za ugodę podtrzymywał sumę 400 milionów dolarów, co miałaby uratować ją przed wisząca nad nią upadłością.

Apple argumentował w kilku sądach, że nabył chińskie prawa do nazwy iPad na koniec 2009 r. w ramach kontraktu z ramieniem tajwańskiej firmy Proview. Transakcja ta wynegocjowana przez Apple miała podobno dać prawa do nazwy na wielu rynkach na całym świecie za jedyne 55 000 dolarów. Proview później twierdził, że chińskie prawo do znaku towarowego było własnością jego chińskiej filii, i że tajwańskie ramię w konsekwencji nie mogło sprzedać jej Apple.

Tagi:


© 2018 AppleWorld