Apple zaprezentował nowy "iMac Pro" stworzony dla wymagających użytkowników

Apple zaprezentował nowy “iMac Pro” stworzony dla wymagających użytkowników

Published by in Mac on Czerwiec 5th, 2017

Firma Apple zapowiedziała dziś nowy model iMaca pod nazwą “iMac Pro” z przewidywaną datą premiery w grudniu tego roku. Firma nazwała komputer “najpotężniejszym komputerem Mac” i został zaprojektowany specjalnie dla najbardziej wymagających użytkowników.

27-calowy iMac Pro ma posiadać wyświetlacz Retina 5K i może posiadać aż 18-rdzeniowy procesor Xeon oraz 22 Teraflopy do obliczeń graficznych, które można uzyskać w najwyższych konfiguracjach. Ponadto iMac Pro po raz pierwszy jako komputer stacjonarny Mac pojawi się w kolorze Space Grey z klawiaturą, myszką Magic Magic, Magic Trackpad 2 w tym samym kolorze.

Firma Apple powiedziała, że dzięki tak potężnemu komputerowi stacjonarnemu użytkownicy będą mogli korzystać z zaawansowanej edycji grafiki, tworzenia wirtualnych materiałów i rzeczywistego renderowania modeli 3D. IMac Pro wyposażony będzie w nowy procesor graficzny Radeon Pro Vega, najbardziej zaawansowaną grafikę na Maca i może zawierać do 16 GB pamięci o dużej przepustowości.

Wydajność to moc, a moc generuje ciepło. By rozwiązać ten problem, całkowicie przeprojektowano termiczną architekturę iMaca Pro, wyposażając go w dwie innowacyjne dmuchawy, masywny radiator i dodatkowe otwory wentylacyjne. Efektem tego jest przepływ powietrza większy o prawie 75%, a pojemność cieplna systemu o 80%. Dzięki temu iMac Pro może działać z mocą 500 W – o 67% większą niż wcześniejszy iMaca.

Jeśli chodzi o pamięć masową to iMac Pro obsługuje do 4 TB pamięci SSD i do 128 GB pamięci RAM. Dzięki czterem portom Thunderbolt 3 użytkownik może podłączyć do dwóch macierzy RAID o wysokiej wydajności i dwa monitory 5K w tym samym czasie, a tym samym wzmocnić stację roboczą na poziom pro-level. Po raz pierwszy w komputerze Mac nowy iMac Pro oferuje interfejs Ethernet 10 Gb dzięki czemu przesyłanie plików między komputerami czy praca z sieciową pamięcią masową o wysokiej wydajności trwa nawet 10 razy krócej.

Niestety takie urządzenie musi kosztować. I choć Apple nie zdradził dokładnie konfiguracji cenowych nowego iMaca Pro, to zasygnalizował tylko, że cena zaczynać się będzie od prawie 5 000 dolarów. Ile to będzie na nasze złotówki? Nawet strach przeliczać.

Tagi:


© 2018 AppleWorld
Loading...