Apple zaprzecza pogłoskom o planowanym wejściu na rynek jako wirtualny operator MVNO

Apple zaprzecza pogłoskom o planowanym wejściu na rynek jako wirtualny operator MVNO

iphone_6_hands

Wczoraj wiele serwisów poświęconych Apple i nie tylko podało informację powołując się na “Business Insider” jakoby Apple chciał świadczyć usługi telekomunikacyjne jako wirtualny operator MVNO w Stanach Zjednoczonych i Europie. Niestety muszę wszystkich rozczarować. Dziś Apple oficjalnie zdementował te plotki  twierdząc, że “nie omawia i nie planuje” pozostania własnym operatorem komórkowym w przyszłości.

Usługa MVNO pozwoliłaby Apple stać się własnym operatorem, korzystając z nadajników istniejących operatorów sieciowych i tworząc własne karty SIM umożliwiające przełączanie się pomiędzy sieciami. Pogłoski o takiej usłudze pojawiają się już od jakiegoś czasu, a dzisiaj pierwszy raz Apple bezpośrednio zaprzeczył tworzeniu takiej usługi przez firmę.

Apple rzadko reaguje bezpośrednio na pojawiające się plotki, ale najwyraźniej wyczuł że doniesienia dotyczące MVNO są na tyle ważne, a jednocześnie tak dalekie od rzeczywistości, że postarał się o oficjalną odpowiedź, aby zapobiec nieuzasadnionym oczekiwaniom dotyczącym przyszłych planów firmy.© 2019 AppleWorld