Apple zatwierdza aplikację "Notch Remover" dla iPhone'a X

Apple zatwierdza aplikację “Notch Remover” dla iPhone’a X

Wygląda na to, że Apple uczynił wyjątek od reguły swoim deweloperom, zatwierdzając do App Store aplikację o nazwie Notch Remover

Zadanie aplikacji jest bardzo proste. Dodaje ona do wybranego przez użytkownika zdjęcia czarny pasek. Użytkownik może potem ręcznie ustawić je jako tapetę iPhone’a X eliminując w ten sposób wizualnie kontrowersyjne wycięcia pod czujniki w iPhone’ie X.

Rezultat ukrywa istnienie wycięcia i sąsiadujących “uszu” za pomocą czegoś co wygląda jak solidny czarny pasek stanu u góry ekranu blokady i ekranu głównego.

Zatwierdzenie aplikacji nie jest prawdopodobnie przeoczeniem Apple i zatwierdzeniem jej przez pomyłkę. Sugeruje to, że firma nie interpretuje jej funkcji jako naruszenie wytycznych dla programistów aplikacji na iPhone X. A wytyczna dotycząca tej kwestii wyraźnie mówi:

“Nie maskuj ani nie przywiązuj szczególnej uwagi do kluczowych funkcji wyświetlacza. Nie próbuj ukrywać zaokrąglonych naroży urządzenia, obudowy czujników ani wskaźnika dostępu do ekranu głównego, umieszczając czarne paski u góry i u dołu ekranu.”

W wycięciu iPhone’a X znajduje się kamera TrueDepth i technologia Face ID, jednak zajmuje ono obszar wyświetlania na wyświetlaczu OLED. Jego istnienie podzieliło fanów Apple, ale wielu właścicieli iPhone’a X twierdzi, że tak naprawdę nie zauważają już tego po kilku dniach lub nawet kilku godzinach z urządzeniem, po czym przestaje to być dla nich problemem.

Jeśli jednak “uszy” iPhone’a X bardzo Was denerwują, to możecie wykorzystać do ich usunięcia omawianą aplikację, która jest dostępna w App Store za niecałe 5 złotych.© 2018 AppleWorld