Apple znów w obliczu problemów produkcyjnych w 5,5-calowym iPhone'ie 6

Apple znów w obliczu problemów produkcyjnych w 5,5-calowym iPhone’ie 6

Published by in iPhone on Lipiec 14th, 2014

koncepcja iPhone 6

Wprowadzenie 5,5-calowego iPhone’a 6 może być opóźnione aż do 2015 roku wynika z najnowszego raportu znanego analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo. Apple wciąż walczy z problemami w większej wersji swojego smartfona, postanawiając skupić się nad zaspokojeniem wystarczających zasobów wersji 4,7-calowej.

Wąskim gardłem w procesie produkcyjnym 4,7-calowego iPhone’a 6 zdaje się być panel dotykowy i metalowa obudowa. W związku z większymi rozmiarami panelu dotykowego, istnieje zagrożenie, że krawędzie panelu mogłyby stać się niewrażliwe na dotyk. Tymczasem, w ramach nowego procesu produkcyjnego metalowej obudowy iPhone’a 6, problemem jest nierówność nakładanego koloru.

Kuo dodaje, że problemy te stają się bardziej skomplikowane w większym, 5,5-calowym iPhone’ie 6. Choć nowe problemy są związane z wcześniejszymi obawami dotyczącymi wyświetlaczy szafirowych w większym urządzeniu, to analityk uważa, że 5,5-calowy iPhone 6 może nie pojawić się do końca 2014 roku, lub może pojawić się w październiku, ale w bardzo ograniczonych ilościach. W momencie gdy 5.5-calowy iPhone 6 opóźniłby się do następnego roku, Kuo uważa, że Apple obniży ceny iPhone’a 5S i iPhone’a 5C wraz z wypuszczeniem 4,7-calowego iPhone’a 6.

Wcześniejsze plotki o 5,5-calowym iPhone’ie 6 skierowane były na problemy produkcyjne z wyświetlaczami urządzenia i żywotnością baterii. Jednak raport Bloomberga z zeszłego miesiąca zauważył, że oba modele wchodzą do produkcji i zobaczymy je w tym samym czasie.

Tagi:


© 2018 AppleWorld