Artyści Disneya testują nadchodzącego iPada Pro i Apple Pencil

Artyści Disneya testują nadchodzącego iPada Pro i Apple Pencil

iPad pro Disney

Firma Apple wysłała kilka iPadów Pro do wytwórni Disneya, gdzie animatorzy mogli skorzystać z nich wraz z Apple Pencil by przetestować rysowanie i szkicowanie na iPadzie Pro w środowisku zawodowym.

Artysta Disney Story, Jeff Ranjo, udostępnił na Twitterze krótkie filmy, który pokazują jak iPad Pro sprawdza się w akcji i kilka zdjęć rysunków stworzonych przez Disneya. Zespół Disneya korzystał z wersji beta popularnej aplikacji do rysowania Procreate, która została zaktualizowana do pracy z iPadem Pro, oraz ze specjalnej wersji Paper by Fiftythree także przygotowanej pod iPada Pro.

 

 

Ranjo był pod wrażeniem ekranu iPada Pro zwłaszcza w połączeniu z Apple Pencil, ale jest też fanem funkcji obsługi dłonią. Pod koniec filmu, który jest warty obejrzenia Ronjo mówi: “Niech zamówią kilka z nich.”

Paul Hildebrandt, Product Managera Disneya, udostępnił także kilka dodatkowych zdjęć. Paul Briggs użył iPada Pro do naszkicowania Olafa z filmu Frozen, a długoletni artysta Disneya Paul Felix stworzył klasycznego bohatera Disneya – Myszkę Miki.

olafmickeyipadpro-800x530

IPad Pro, Apple Pencil i Smart Keyboard trafi do sprzedaży w listopadzie. Apple nie podał jeszcze dokładnej daty premiery nowego tabletu, ale ostatnie plotki sugerują, może on zadebiutować na początku miesiąca.© 2019 AppleWorld