Bateria następnej generacji iPhone'a tylko z nieznacznie wyższą pojemnością

Bateria następnej generacji iPhone’a tylko z nieznacznie wyższą pojemnością

Dziś pojawiły się w sieci zdjęcia baterii następnej generacji iPhone’a. Prezentują one jedynie porównanie obecnej baterii iPhone’a 4S i tej z przyszłej generacji urządzenia. Zdjęcia pokazują tylko niewielki wzrost wydajności nowej baterii z 3.7V/1430mAh/5.3Whr do 3.8V/1440mAh/5.45Whr. Niestety na zdjęciu nie ma wymiarów aby móc porównać wielkość baterii z aktualną baterią telefonu iPhone.

Kolejna generacja iPhone’a ma być wyższa, ale i cieńsza. Zwiększona wysokość jest zrekompensowana przez zmniejszenie grubości, co prowadzi do zmniejszenia objętości całego urządzenia w porównaniu do iPhone’a 4 i 4S. Jeśli ten przeciek części jest wiarygodny, Apple nieznacznie zwiększy pojemność baterii w nowym iPhone’ie.

Nowy iPhone ma po raz pierwszy wspierać transmisję danych poprzez LTE. Wymaga ono więcej energii niż obecnie obsługiwana sieć 3G. Tim Cook powiedział kiedyś, że powodem dla którego Apple nie stosuje LTE w iPhone’ie jest “kompromis projektu” wymagany do zbudowania takiego urządzenia. W tym stwierdzeniu powszechnie doszukiwano się odniesienia do zwiększonego zapotrzebowania na energię w istniejących chipach LTE. Jednak Qualcomm jest gotowy do wydania nowego procesora LTE, który może przedłużyć żywotność baterii do rozsądnych poziomów.

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2019 AppleWorld