Błąd iOS 11: Szybkie wpisanie 1 + 2 + 3 w aplikacji Kalkulator nie daje wyniku 6

Błąd iOS 11: Szybkie wpisanie 1 + 2 + 3 w aplikacji Kalkulator nie daje wyniku 6

Błąd znaleziony we wbudowanej aplikacji Kalkulator w iOS 11 przykuł w tym tygodniu wzmożoną uwagę, pomimo faktu, że to był on już od testowych wersji beta iOS 11.

Problem leży w animacji kalkulatora, która powoduje, że niektóre symbole są ignorowane, gdy kalkulacje są wprowadzane szybko. Możecie spróbować samodzielnie szybko wykonać działanie 1 + 2 + 3, a następnie wcisnąć „równa się” w aplikacji Kalkulator.

Ze względu na opóźnienie animacji wprowadzone przy dodawaniu dwóch lub więcej liczb razem Wasz wynik będzie prawdopodobnie 24 a nie 6.

To samo dotyczy wielu innych obliczeń – Kalkulator zignoruje niektóre dane wejściowe, chyba że wprowadzicie liczby wystarczająco powoli, aby pozwolić na wyświetlenie się animacji przycisków, które podkreślają naciskane klawisze. Symbole nie rejestrują się, gdy są naciskane, a przycisk numeryczny jest jeszcze podświetlony, co skutkuje nieprawidłowymi obliczeniami, jeśli szybko wprowadza się liczby.

Poza różnego rodzaju skargami dotyczącymi problemów z iOS 11, powyższy problem jest tematem wielu forów od testowych wersji beta iOS 11. W trakcie procesu testowania w wersjach beta opóźnienie animacji nie zostało rozwiązane. Nie zostało też ono poprawione w żadnej z wydanych dotychczas aktualizacji iOS 11 i wciąż występuje w iOS 11.1.

Niektórzy użytkownicy mają podobne problemy podczas korzystania ze starszych wersji iOS, ale w iOS 11 występujące w animacji opóźnienie sprawia, że Kalkulator jest prawie bezużyteczny przy próbie szybkiego obliczania.

Firma Apple zdaje się być świadomy tej kwestii, ponieważ jak informuje The Loop, pracownik Apple, Chris Espinoza, mówi, że ponad 70 osób złożyło raport o błędzie, ostrzegając Apple przed problemem. Dzięki temu, że otrzymano tyle uwag, możemy potencjalnie zobaczyć poprawkę Kalkulatora w następnej aktualizacji systemu iOS 11.

Tagi:

© 2020 AppleWorld