Budziki w iPhone'ach znów nie zadzwoniły

Budziki w iPhone’ach znów nie zadzwoniły

Prawie równo rok temu bo 1 stycznia ubiegłego roku pojawił się problem z budzikiem w telefonach Apple’a. Za wiedzą i zgodą firmy z Cupertino miliony iPhone’ów nie obudziły 1 stycznia swoich właścicieli. Co ciekawe, podobny problem pojawił się również w tym roku!

Na szczęście odsetek ludzi, którzy z tego powodu zaspali do pracy, był znacznie mniejszy. Problem dotyczy iPhone’ów wyposażonych w iOS 4.2.1 lub niższy. Najmocniej więc dyskomfort odczuli użytkownicy iPhone’a 3G, do którego ze zrozumiałych względów nie da się wgrać nowszego oprogramowania.

Wspomniany błąd uniemożliwia uruchomienie budzika 1 oraz 2 stycznia, jednakże nie dotyczy on stałych alarmów o wyznaczonych porach. Zatem tylko osoby, które mają stare oprogramowanie oraz ustawiły budzenie na ten jeden konkretny dzień, zawiodły się.

W całej tej historii nie chodzi jednak o to, że ktoś zaspał lub był niezadowolony. Dziwne jest to, że przez rok Apple nie załatał tak prostego błędu, który wyeliminowano łatwo w iOS 5.© 2018 AppleWorld