CES 2017: OWC DEC dodaje więcej pamięci i portów do MacBooka Pro z 2016 roku

CES 2017: OWC DEC dodaje więcej pamięci i portów do MacBooka Pro z 2016 roku

Podczas trwających targów CES 2017 firma Other World Computing zaprezentowała swój nowy produkt OWC DEC, zaprojektowaną przystawkę na spód najnowszego MacBooka Pro, która dodaje dodatkowe funkcje do urządzenia.OWC DEC dodaje 4TB przestrzeni dyskowej, czytnik kart SD, port USB typu A do użycia ze standardowymi urządzeniami USB oraz port Gigabit Ethernet. Według OWC dodatkowe funkcje zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

OWC stworzył DEC z aluminium lotniczego, który został zaprojektowany, aby dopasować się do wykończenia MacBooka Pro. Przylega on równo do spodu MacBooka Pro, dzięki czemu jest on grubszy, ale uwalnia od konieczności posiadania oddzielnego doku. OWC mówi, że DEC po podłączeniu do MacBooka Pro z 2016 będzie “cienki jak MacBook Pro z 2012 roku”, który mierzył 0,95 cala. Zdjęcia OWC DEC wydają się być wczesnymi renderingami i nie przedstawiają wszystkich wymienionych portów.

“Rozwijaliśmy tę koncepcję od ponad trzech lat i czuję, że teraz jest idealny czas dla tego przełomowego produktu” powiedział O’Connor. “Przestrzeń dyskowa jest zawsze na wagę złota w laptopie, a bez potencjału, aby uaktualnić dysk fabrycznie, OWC DEC przywraca tę opcję z powrotem oprócz wsparcia dla portów, których tak czasem również brakuje.”

OWC planuje rozpocząć wysyłkę DEC do swoich klientów na wiosnę 2017 roku a jego cena nie została jeszcze ogłoszona.© 2018 AppleWorld