Chcecie wyświetlacz Retina dla Maca? Air Display doda wsparcie HiDPI dla nowych iPadów

Chcecie wyświetlacz Retina dla Maca? Air Display doda wsparcie HiDPI dla nowych iPadów

Published by in iPad, Mac on Marzec 21st, 2012

Czy korzystacie z iPada jako drugiego monitora za pomocą aplikacji Air Display bezprzewodowo rozszerzającej pulpit na urządzenia iOS? Jeśli tak, to zapewne będziecie chcieli wykorzystać swojego nowego iPada z wyświetlaczem Retina, prawda?

Niestety, funkcjonalność ta aktualnie nie jest dostępna w Air Display, ale już wkrótce się to zmieni i po raz pierwszy miliony użytkownicy OS X będą mogli poeksperymentować z ukrytym obecnie trybem HiDPI w Lionie i Mountain Lionie.

A co to właściwie to HiDPI? Zasadniczo, to wbudowane jądro wsparcia dla monitorów wysokiej rozdzielczości w OS X, które może być włączone w ukrytych usawieniach. Jest to w zasadzie jądra wsparcia dla przyszłych Macowych monitorów Retina.

Z kolejną aktualizacją Air Display – która obecnie oczekuje na zatwierdzenie przez Apple – będzie można używać iPada doświadczając HiDPI na komputerze Mac. A co najciekawsze, będzie to pierwszy raz, kiedy większość ludzi będzie w stanie doświadczyć tego, co potrafi wyświetlacz Retina na Macu. IPad stanie się pierwszym, powszechnie dostępnym wyświetlaczem w którym konsument może korzystajać z HiDPI.

Jednak do czasu zatwierdzenia aktualizacji przez Apple będziemy musieli poczekać. Jeśli w międzyczasie chcecie zobaczyć jak działa sama aplikacja z iPadem możecie pobrać ją tutaj za 7,99 EUR.© 2018 AppleWorld