Chcieliście kupić zegarek Pebble? Meta Watch synchronizowany z iPhone'em już jest

Chcieliście kupić zegarek Pebble? Meta Watch synchronizowany z iPhone’em już jest

Published by in iGadżety on Maj 23rd, 2012

Niedawno wspominaliśmy o Pebble – zegarku, który współpracuje ze smartfonami Apple, a także posiada własną bazę aplikacji. Firma Meta Watch stworzyła konkurencyjny produkt, który zyskał dziś wsparcie dla iOS.

Meta Watch stworzyło zegarek, który współpracował z urządzeniami z Androidem. Projekt pozostawał jednak cały czas w fazie beta. Dziś firma ogłosiła na swoim blogu, że wprowadza obsługę Bluetooth w standardzie 4.0, a tym samym otwiera platformę aplikacji przeznaczonych na zegarek na system iOS.

Największą różnicą pomiędzy Pebble i Meta Watch jest wyświetlacz 96 x 96 pikseli w technologii e-ink.  Ale biorąc pod uwagę, że zegarek ma być noszony na ręku wydaje się, że to mądry wybór. Co ciekawe, Meta Watch jest nie tyle samym produktem co platformą – a to oznacza, że może być ona sprzedana innych firmom, które będą tworzyć aplikacje przy użyciu SDK, a następnie sprzedawać je do pobrania na zegarek.

Zegarek posiada akcelerometr, sześć przycisków funkcyjnych, wibrator i czujnik światła, a obudowa jest wykonana ze stali nierdzewnej i odpornego na zarysowania szkła mineralnego. Kosztuje 199 dolarów.

W teorii Meta Watch może zrobić wszystko to co Pebble, w dodatku współpracuje również z systemem Android. Ma też tę zaletę, że jest realny i już można go kupić. A czy projekt Pebble zostanie zrealizowany? Poczekamy, zobaczymy.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld