Chipy 5G Intela nie pojawią się w telefonach komórkowych do 2020 roku

Chipy 5G Intela nie pojawią się w telefonach komórkowych do 2020 roku

Published by in iPhone on 24 lutego, 2019

Reuters informuje, że firma Intel potwierdziła, że nie spodziewa się, iż ich chipy 5G trafią do produktów konsumenckich do 2020 roku.

Intel Corp poinformowali w piątek, że chipy modemów 5G nie pojawią się w telefonach komórkowych do 2020 roku, co zwiększy prawdopodobieństwo, że ich największy klient, Apple, będzie ponad rok w tyle z dostarczeniem urządzenia, które korzysta z szybszych sieci.

Plany firmy Intel są ściśle powiązane z planami produktowymi firmy Apple ze względu na fakt, że Apple polega na układach Intela dla modemów iPhone’a. Z wcześniejszym dostawcą, firmą Qualcomm, Apple nie zgadzał się z powodu toczącej się legalnej bitwy między obiema firmami. W rzeczywistości Qualcomm podobno nie chciał sprzedawać swoich chipów firmie Apple z powodu konfliktu.

To sprawiło, że Apple wybrał Intela do swoich modemowych chipów w najnowszej linii iPhone’ów, chociaż Apple szukał również innych dostawców, a nawet pracował nad rozwojem własnych chipów. Jednak ten plan nie przyniesie rezultatów przynajmniej do 2021 roku.

Oczekiwanie Apple do 2020 roku z wejściem iPhone’a 5G nie jest zaskoczeniem. Już wcześniejsze plotki sugerowały to samo. Stwierdzenie Intela zdaje się jednak potwierdzać niektóre z poprzednich plotek.

Tagi:

© 2020 AppleWorld