Co różni Apple i Samsunga? Detale...

Co różni Apple i Samsunga? Detale…

Published by in iPhone on Maj 1st, 2015

galaxy-s6-bottom-alignment

Chcecie zobaczyć różnicę pomiędzy Apple i Samsungiem na jednym zdjęciu? Nie patrzcie na logo. Nie patrzcie na system operacyjny. Nawet nie patrzcie na to jak te dwa urządzenia wyglądają.

Spójrzcie na linie. Spójrzcie na symetrię. Samsung nie może dorównać Apple nawet w tych podstawowych kryteriach.

Jeśli przyjrzymy się temu uważnie, to dostrzeżemy że nawet najlepsze telefony Samsunga wyglądają tak, jakby były zaprojektowane przez przedszkolaka. Rene Ritchie z serwisu iMore który dostał w swoje ręce nowego Samsunga Galaxy S6 Edge zauważył, że każdy port i przycisk na urządzeniu wygląda tak, jakby znalazł się tam przypadkowo.

“Na najnowszym Samsungu Galaxy S6 umieszczane są naklejki informujące o procesorze Qualcomm. Czy widzicie takie naklejki na iPhone’ie 6 lub innym iPhone’ie? Oczywiście nie dlatego, że Apple bardziej dba o wygląd swoich produktów, niż opłaty licencyjne lub inne formy wynagrodzenia, które pociągają za sobą takie rozwiązania. To samo tyczy się zresztą naklejek Intel Inside na komputerach Mac.

Ale kiedy spojrzałem na produkt firmy Samsung, to nie naklejki przeszkadzały mi tak bardzo. To, zakładam, można odkleić. To było coś innego, co widziałem, co mi przeszkadzało i czego nie mogłem się pozbyć…

To brak podstawowego wyrównania. ”

galaxy-s6-qualcomm-alignment-940x705

galaxy-s6-top-alignment

Aby to udowodnić, Ritchie przeszedł do narysowania linii przez wszystkie główne przyciski, porty i otwory po bokach flagowych telefonów Apple i Samsunga. W każdym przypadku, linia prosta w urządzeniu Apple przechodziła przez środek każdego otworu. W przypadku Samsunga, wygląda to tak jakby projektował go ktoś po pijanemu.

Powiecie że to to czepianie, że to drobny szczegół. Może tak, ale może i nie. Ten detal świadczy o podejściu do projektowania i tworzenia niechlujnie wyglądających urządzeń. I jak taka firma może być przodownikiem w produkcji smartfonów?© 2018 AppleWorld