Cykl wymiany iPhone'a szacowany obecnie na cztery lata

Cykl wymiany iPhone’a szacowany obecnie na cztery lata

Published by in iPhone on Luty 10th, 2019

Przeciętny użytkownik iPhone’a korzysta ze swojego urządzenia przez około cztery lata i po takim czasie dokonuje jego wymiany. Według analityka Bernstein Toni Sacconaghi, okres ten uległ wydłużeniu w stosunku do ubiegłego roku czyli 2018. 

W notatce dla inwestorów uzyskanej przez CNBC, Sacconaghi mówi, że użytkownicy czekają obecnie dłużej na wymianę na nowszy model, co może oznaczać kłopot dla Apple.

“Cykle wymiany wydłużają się … bardzo dużo”, powiedział Sacconaghi, zauważając, że ludzie używają swoich iPhone’ów dłużej między innymi z powodu programu wymiany baterii Apple, zmian w dopłatach dla operatorów i wyższych cen urządzeń.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, potwierdził to samo ogłaszając ostatnie wyniki finansowe. “Nasi klienci trzymają swoich starszych iPhone’ów nieco dłużej niż w przeszłości” – powiedział Cook.

Szacuje się, że 16% osób z istniejącej bazy Apple kupi nowego iPhone’a w 2019 roku, a Sacconaghi nie wierzy, że oferta firmy w 2020 będzie stymulować przyspieszenie cykli wymiany iPhone’a.

Analitycy przewidują, że pomimo rosnącej w ubiegłym roku o 9% bazy użytkowników iPhone’a, liczba sprzedanych jednostek spadnie o 19% w roku podatkowym 2019. Jednak Sacconaghi ostrzega, że istnieje “sporo niewiadomych” mających wpływ na sprzedaż. Należą do nich osoby kupujące telefon na rynku wtórnym, osoby rezygnujące z iPhone’a na rzecz Androida i zauważa, że “modelowanie bazy użytkowników iPhone’a to zarówno sztuka jak i nauka”.

Chociaż Apple przestał ujawniać jednostkową sprzedaż iPhone’ów, poinformował tylko o istniejącej bazie 900 milionów urządzeń iPhone, które są w tej chwili w użyciu.


© 2019 AppleWorld