Czy Apple zainteresowany jest włóknem węglowym do przyszłego, tajemniczego produktu?

Czy Apple zainteresowany jest włóknem węglowym do przyszłego, tajemniczego produktu?

Serwis Macotakara informuje, że otrzymał informację od źródeł wskazujących, że przedstawiciele Apple i Foxconn pracują ze źródłem nieznanych części od firmy z doświadczeniem w materiałach z włókna węglowego.

Serwis nie ma informacji, jakie części są zamówione przez firmę Apple, ale dowiedzieli się, że ich liczba jest zbyt duża, aby były nazywane “próbkami”. Pogłoski o zainteresowaniu Apple włóknem węglowym, które oferuje wysoką wytrzymałość przy niewielkiej wadze, krążą od kilku lat, ale wciąż nie mogą dojść do skutku. Prawie cztery lata temu głośno było o włóknach węglowych w MacBooku Air. Wnioski patentowe Apple wykazały, że firma bada co można zrobić z takimi materiałami.

Zastosowanie włókna węglowego w przyszłych urządzeniach Apple może stworzyć produkty, które ważą znacznie mniej niż z aluminium i stali nierdzewnej, z której urządzenia produkowane są dzisiaj. Więc to oczywiste, że Apple miałby dużo do zyskania poprzez taką zmianę. Pytanie, kiedy to się stanie? Czy w czasie przyszłorocznego debiutu iPada, czy może jeszcze daleko w przyszłości?

[contentblock id=1 img=adsense.png]© 2018 AppleWorld