Czy dokładność Touch ID maleje z czasem? Niektórzy użytkownicy twierdzą że tak

Czy dokładność Touch ID maleje z czasem? Niektórzy użytkownicy twierdzą że tak

Touch ID iPhone 5S

Niektórzy użytkownicy przekonują, że dokładność czytnika linii papilarnych Touch ID, jednej z głównych nowych funkcji niedawno wypuszczonego iPhone’a 5S osłabia się po jakimś czasie.

Według niektórych długich wątków na stronie wsparcia technicznego firmy Apple, Touch ID zachowuje się nieprawidłowo, a użytkownicy muszą resetować swoje zapisane odciski palców w celu skalibrowania ich od początku.

Deweloper Dr. Drang doświadczył tego samego problemu:

Używam Touch ID ponieważ mam iPhone’a 5S od połowy października. Ogólnie rzecz biorąc, podoba mi się i uważam, że jest znacznie szybszą metodą na odblokowanie telefonu niż dawna przez wpisywanie hasła, ale byłem już zmuszony do już dwukrotnego wprowadzania moich odcisków palców. Wiem, że to brzmi nieprawdopodobnie, ale rozpoznawanie moich odcisków maleje z czasem.

Zeskanowałem ponownie swoje odciski w ten weekend i od tego czasu Touch ID jest niezwykle szybki i dokładny. Jest dokładnie taki jak wtedy, kiedy pierwszy raz konfigurowałem 5S, i tak jak to było kilka tygodni później, kiedy po raz pierwszy skanowałem palce ponownie.  Tuż przed każdym powtórnym skanowaniem jestem tak sfrustrowany, że chciałbym rzucić tym telefonem.

Przyczyny zmniejszającej się dokładności czujnika są nieznane. Jest prawdopodobne, że wynikają z nagromadzenia się zanieczyszczeń z palców na czujniku, ponieważ zresetowanie odcisków palców w ustawieniach wydaje się rozwiązywać problem. Nie doświadczyłem tego problemu, więc można założyć, że nie dotyczy wszystkich właścicieli iPhone’a 5S.

Mam nadzieję, że problem jest kwestią oprogramowania, a nie kwestia sprzętu i zostanie poprawiony wcześniej niż później. Jeśli zauważyliście u siebie podobne objawy dajcie znać w komentarzach.

[contentblock id=1 img=gcb.png]© 2018 AppleWorld