Czy Samsung doprowadzi do zakazu sprzedaży iPhone'a 5 w Korei Południowej?

Czy Samsung doprowadzi do zakazu sprzedaży iPhone’a 5 w Korei Południowej?

Czyżby kolejna sądowa batalia pomiędzy Samsungiem a Apple’m? Mimo, że iPhone 5 nie pojawił się jeszcze na sklepowych półkach, a już czeka na niego pozew o naruszenie praw. Samsung ma zamiar wyrokiem sądu wprowadzić załkowity zakaz sprzedaży telefonów iPhone 5 w Korei Południowej, jak tylko pojawi się on w sprzedaży.

Gazeta Korea Times, powołując się na anonimowego pracownika Samsunga pisze, że „Zaraz po premierze iPhone’a 5, Samsung złoży pozew o naruszenie patentów. Patenty te mają związek z łącznością bezprzewodową w urządzeniach mobilnych.”

Według pracownika koreańskiej firmy, Apple nie ma szans na obejście patentów Samsunga w swoich urządzeniach, więc producent ma duże szanse na wygraną w sądzie. Jeśli tak by się stało, Apple będzie musiał się pogodzić z zakazem sprzedaży nowego iPhone’a w Korei Południowej.

Od kwietnia tego roku obie firmy złożyły 23 pozwy przeciwko sobie w sądach na całym świecie. Samsung nasila swoje ataki na produkty Apple po wyrokach sądów w kilku krajach, które wydały zakaz sprzedaży urządzeń Galaxy Tab na swoich rynkach, w następstwie skargi o naruszenie praw własności intelektualnej Apple. Wyrok taki zapadł ostatnio w Niemczech, a na finał sprawy czeka Australia i Japonia.© 2018 AppleWorld
Loading...