Czy Siri w języku polskim to kwestia niedalekiej przyszłości?

Czy Siri w języku polskim to kwestia niedalekiej przyszłości?

Siri

Seria ciągów tekstowych odkryta w systemie iOS 8.1.2 i zawarte w wersjach oprogramowania sięgających co najmniej wersji iOS 8.1 sugeruje, że Siri może wkrótce otrzymać rozszerzoną obsługę języków na iPhone’ie i iPadzie. W zlokalizowanym ciągu ukrywają przetłumaczone odniesienia do tego jak Siri wyświetli rzeczy zmiana ustawień, rezerwacji restauracji i informacji sportowych w języku czeskim, słowackim i co najbardziej cieszy również w polskim.

Apple w ciągu ostatnich kilku lat zatrudniał inżynierów, w celu rozszerzenia lokalizacji Siri na iPhone’a i iPada, starając się dodać obsługę języka rosyjskiego, brazylijskiego, portugalskiego, tajskiego, arabskiego, duńskiego, holenderskiego, fińskiego, norweskiego i szwedzkiego. Apple dodał także 24 nowych języków do funkcji dyktowania w iOS 8 i OS X Yosemite gdzie możemy już się cieszyć językiem polskim.

kod siri po polsku

Apple zaplanował na rok 2015 kilka dużych aktualizacji dla iOS, więc możliwe jest, że właśnie w tym roku doczekamy się wreszcie Siri w naszym rodzimym języku. Byłoby to zapewne dużym ułatwieniem biorąc pod uwagę możliwość głosowej obsługi wyczekiwanego już lada moment zegarka Apple Watch. Całość byłaby naprawdę udanym prezentem na rok 2015.© 2018 AppleWorld