Donald Trump informuje, że Apple nie otrzyma ulgi w taryfach podatkowych na części do Mac Pro produkowane w Chinach

Donald Trump informuje, że Apple nie otrzyma ulgi w taryfach podatkowych na części do Mac Pro produkowane w Chinach

Published by in Mac on 26 lipca, 2019

Prezydent USA Donal Trump na Twitterze oficjalnie poinformował, że Apple nie otrzyma żadnych zwolnień ani ulg podatkowych w częściach dla komputera Mac Pro wyprodukowanych w Chinach.

 

Wcześniej w tym miesiącu Apple zwrócił się do administracji Trumpa z prośbą o wyłączenie komponentów nowego Mac Pro i różnych akcesoriów, takich jak Magic Mouse i Magic Trackpad, z 25-procentowego podatku na przywóz z Chin, zgodnie z dokumentami złożonymi w biurze amerykańskiego przedstawiciela handlowego.

We wszystkich swoich wnioskach o wyłączenie z podatku Apple wskazał, że „nie ma innych źródeł dla tego zastrzeżonego, zaprojektowanego przez Apple komponentu”.

Nowy Mac Pro będzie montowany w Chinach przez producenta kontraktowego Quanta Computer, zgodnie z The Wall Street Journal. Obecny Mac Pro, wydany w 2013 roku, był składany w Teksasie od czasu jego wydania i jest jedynym ważnym produktem Apple produkowanym w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym miesiącu rzecznik Apple powiedział, że „montaż końcowy to tylko jedna część procesu produkcyjnego”, dodając, że nowy Mac Pro został zaprojektowany i skonstruowany w Stanach Zjednoczonych i zawiera niektóre komponenty wyprodukowane w USA.

Tagi:

© 2020 AppleWorld