Dostawy nowych iMac'ów mogą być opóźnione do początku przyszłego roku

Dostawy nowych iMac’ów mogą być opóźnione do początku przyszłego roku

Published by in Mac on Listopad 15th, 2012

Apple może nie rozpocząć sprzedaży nowych iMac’ów aż do początku 2013 roku. Tak przynajmniej twierdzi francuska strona MacBidouille. Kiedy nowy, lżejszy, cieńszy iMac został zaprezentowany trzy tygodnie temu, Apple poinformował,że model 21.5″ będzie wysyłany klientom od końca listopada, a model 27″ przez końcem roku.

Nowy iMac wykorzystuje zaawansowane techniki spawania, i właśnie ten nowy proces wytwarzania ekranów LCD podobno opóźnia wprowadzenie iMac’ów. Apple napotkał trudności w rozkręceniu produkcji tego urządzenia, choć firma często w nowych urządzeniach przekracza granice tego co jest fizycznie możliwe do wyprodukowania.

Podczas ostatniego sprawozdania finansowego Apple, Tim Cook mówił krótko o ograniczeniach przed jakimi stoi firma w tym najważniejszym, świątecznym kwartale:

Ze względu na ogólne niedobory iMaca, zaczynamy wysyłki 21,5-calowego iMaca w listopadzie, a 27-calowego w grudniu. Więc będzie mało czasu w ciągu tego kwartału, aby wyprodukować i dostarczyć produkt, na który spodziewamy się silnego popytu. Będziemy więc mieć jego znaczące niedobory.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Tagi:,


© 2018 AppleWorld