Dostępność 15-calowych MacBooków Pro ograniczona do tygodnia być może w związku z oczekiwaną aktualizacją

Dostępność 15-calowych MacBooków Pro ograniczona do tygodnia być może w związku z oczekiwaną aktualizacją

Published by in Mac on Maj 30th, 2017

Firma Apple zaktualizowała sklep internetowy w celu poinformowania, że zamówienie 15-calowego MacBooka Pro będzie obecnie zrealizowane z bezpłatną dostawą w okresie od 8 do 12 czerwca co zbiega się z Worldwide Developers Conference w przyszłym tygodniu.

Szacunki dotyczące dostaw nadają wiarygodności doniesieniom twierdzącym, że Apple planuje ogłosić nowe modele MacBooka Pro i MacBooka 12-calowego podczas WWDC w dniu 5 czerwca. Notebooki mają doczekać się tylko wewnętrznych ulepszeń, w tym uaktualnienie do szybszych procesorów firmy Intel Kaby Lake.

13-calowe modele MacBooka Pro pozostają dostępne w magazynie z zapewnioną dostawą już pojutrze. Nie jest jasne, czy to dlatego, że Apple planuje odświeżyć tylko 15-calowego MacBooka Pro w przyszłym tygodniu czy dostawy 13-calowych modeli są po prostu bardziej obfite przed WWDC. Procesory Lake Kaby odpowiednie dla 13-calowego MacBooka Pro wydają się być dostępne, więc odświeżenie tego modelu powinno być możliwe.

Niemniej jednak firma Apple często rozdzielała wypuszczanie tych dwóch wielkości MacBooka Pro w przeszłości. W roku 2015 na przykład wydano model 13-calowy w marcu, a model 15-calowy w maju. W 2012 r. Firma Apple zaprezentowała 15-calowego MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina podczas WWDC w czerwcu, a model 13-calowy pojawił się dopiero w październiku.

Po dokładniejszym sprawdzeniu wygląda na to, że szacunki dotyczące 15-calowego MacBooka Pro są podobne w Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Włoszech, Holandii, Singapurze, Hiszpanii i kilku innych krajach.

Firma Apple odświeżyła MacBooka Pro w październiku 2016 roku po tym jak notebook ten był na rynku 527 dni bez aktualizacji. Dla porównania, tylko 220 dni minie jeśli 5 czerwca Apple zaprezentuje nowe modele MacBooka Pro, co jest poniżej średniego przedziału czasowego 320 dni pomiędzy dwoma aktualizacjami MacBooka Pro.© 2019 AppleWorld