Duet Display - rozwiązanie włączające iPada lub iPhone'a jako dodatkowy wyświetlacz dla Mac

Duet Display – rozwiązanie włączające iPada lub iPhone’a jako dodatkowy wyświetlacz dla Mac

aplikacja Duet Display

Chociaż istnieje wiele aplikacji zaprojektowanych po to, by móc podłączyć iPada lub iPhone’a jako drugi wyświetlacz komputera Mac, to te najbardziej popularne korzystają z Wi-Fi czyniąc je wszystkie nie nadające się do użytku ze względu na nieuniknione opóźnienia. Nowa aplikacja dewelopera i byłego inżyniera Apple, Rahula Dewana, ma na celu rozwiązanie tych problemów za pomocą sztywnego połączenia zamieniającego urządzenie z systemem iOS w bardziej wiarygodny ekran pomocniczy.

Duet Display, która pojawiła się dzisiaj, jest jedną z pierwszych aplikacji, która przekształca iPada i iPhone’a w dodatkowy wyświetlacz dla Mac za pomocą kabla Lightning lub kabla 30-pinowego. Wysyłając dane przez kabel, zamiast bezprzewodową siecią internetową, Duet Display jest w stanie znacznie poprawić zazwyczaj występujące opóźnienia, gdy urządzenie iOS jest używane jako dodatkowy wyświetlacz.

Duet Display oferuje zarówno tryb Retina i tryb non-Retina, wraz z opcją wyświetlania 30 lub 60 klatek na sekundę. Jest łatwy w instalacji i konfiguracji, wymagając tylko aplikacji na komputerze Mac, aplikacji iOS oraz kabla do połączenia dwóch urządzeń.

Aplikacja Duet Display jest niezaprzeczalnie znaczną poprawą w stosunku do innych opcji na dziś, ale wciąż nie jest rozwiązaniem idealnym. Według autora, najlepszą wydajność osiąga się na komputerach Mac wydanych w roku 2013 lub późniejszych, jak i w przekazywaniu bardziej statycznych okien. Zdecydowania lepsza wydajność jest także zauważona przy przekazywaniu obrazu bez Retiny, która zdecydowanie wpływa na obciążenie procesu.

Choć iPad Air 2 i inne urządzenia Retina nie wyglądają dobrze w trybie non-Retina, Duet Display jest doskonałym rozwiązaniem dla starszych iPadów, z których użytkownik nie ma już tyle pożytku. Oryginalny iPad lub iPad 2 nie posiada ekranu Retina i będzie bardzo  dobrze współpracował ze starszymi komputerami jako wyświetlacz wtórny. iOS 5.1.1 nie jest jeszcze kompatybilny z Duet Display, ale deweloper pracuje nad tym rozwiązaniem.

Deweloper zapewnia, że pracuje nad poprawą Duet Display i planuje wydanie regularnych aktualizacji rozwiązujących uporczywe problemy. Jak sam sugeruje, lepiej mieć aplikację, która działa przez większość czasu z kilkoma problemami, niż jedną z istniejącym rozwiązaniem Wi-Fi, która jest niemal niefunkcjonalna.

Duet Display dla komputerów Mac można pobrać ze strony internetowej Duet za darmo. Towarzyszącą mu aplikację iOS można nabyć w App Store za 8,99 Euro ale tylko przez 24 godziny. Potem jej cena wzrośnie do 13,99 Euro.© 2019 AppleWorld