Dyrektor generalny Goldman Sachs nazywa Apple Card "najbardziej udaną kartą kredytową"

Dyrektor generalny Goldman Sachs nazywa Apple Card „najbardziej udaną kartą kredytową”

Według dyrektora generalnego banku Goldman Sachs, Davida Solomona, karta Apple Card jest „najbardziej udaną nową kartą kredytowych w historii”. Cytat pochodzi z dzisiejszej telekonferencji Goldman Sachs, podczas której Solomon rozmawiał z inwestorami o nowych inicjatywach banku.

Apple stworzył „Apple Card” we współpracy z Goldman Sachs i Mastercard, wprowadzając kartę kredytową w sierpniu. Solomon stwierdził, że od sierpniowej premiery bank odnotował wysoki poziom popytu konsumpcyjnego na kartę Apple.

„W ciągu trzech krótkich lat zebraliśmy 55 mld dolarów depozytów na platformie Marcus, wygenerowaliśmy 5 mld dolarów pożyczek, zbudowaliśmy nową platformę kart kredytowych i uruchomiliśmy„ Apple Card”- powiedział Solomon, dodając„ co naszym zdaniem jest najbardziej skuteczną premierą karty kredytowej w historii”.

„Od sierpnia cieszymy się z dużego zapotrzebowania konsumentów na ten produkt. Z perspektywy operacyjnej i ryzyka, płynności poradziliśmy sobie bardzo dobrze”.

Karta Apple Card jest obecnie dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Po ostatniej wizycie Tima Cooka w Niemczech, mówiło się, że Apple prowadzi rozmowy nad rozszerzeniem oferty swojej karty w Europie więc jest szansa, że karta może też zawitać do Polski.

Tagi:

© 2019 AppleWorld