Dzięki zaktualizowanym wytycznych App Store wszystkie aplikacje płatne mogą teraz posiadać bezpłatny okres próbny

Dzięki zaktualizowanym wytycznych App Store wszystkie aplikacje płatne mogą teraz posiadać bezpłatny okres próbny

Firma Apple wprowadziła wczoraj zaktualizowane wytyczne do App Store, które zapewniają pożądaną funkcję, której programiści i klienci potrzebowali przez jakiś czas – bezpłatne opcję próbną dla wszystkich aplikacji.

Zmodyfikowane wytyczne w wersji 3.1.1 mówią, że aplikacje mogą teraz oferować bezpłatny okres próbny w oparciu o bezpłatne opcje zakupu w aplikacji, które tymczasowo odblokują funkcjonalność aplikacji. Na przykład, będziesz mieć możliwość dokonania zakupu w aplikacji za zero złotych, aby odblokować bezpłatny okres próbny, który trwa przez określony czas, zwykle od kilku dni do tygodnia lub dwóch.

Dzięki tej zmianie wszystkie aplikacje w sklepie App Store będą mogły posiadać bezpłatny okres próbny dla swoich klientów, jeśli oczywiście deweloperzy zdecydują się na wdrożenie tej funkcji.

Przed aktualizacją wytycznych, bezpłatne okresy próbne dla aplikacji w App Store były dostępne tylko dla aplikacji opartych na subskrypcji, w których trzeba było zgodzić się na comiesięczne lub tygodniowe płatności, aby uzyskać dostęp do bezpłatnego okresu próbnego.

Brak bezpłatnych wersji próbnych aplikacji jest poważnym zarzutem zarówno w sklepie dla iOS jak i Mac App Store, a szczególnie w Mac App Store, gdzie aplikacje są często droższe i oferują szerszą funkcjonalność, którą klienci mogą chcieć przetestować przed dokonaniem zakupu często za wysokie pieniądze.

Firma Apple wdrożyła kilka innych zmian w swoich wytycznych, w tym ograniczenia dotyczące aplikacji subskrypcyjnych, które próbują wyłudzać pieniądze od użytkowników oraz nowe reguły dla aplikacji do zdalnego tworzenia obrazu takich jak Steam Link.

Tagi:


© 2019 AppleWorld