Eddy Cue zachwycony 11 milionami użytkowników Apple Music

Eddy Cue zachwycony 11 milionami użytkowników Apple Music

Apple Music

W wywiadzie udzielonym dla USA Today, Eddy Cue ujawnia, że Apple Music ma obecnie 11 milionów użytkowników korzystających z początkowego trzymiesięcznego okresu próbnego i dwa miliony osób korzystających z planu rodzinnego, który będzie kosztować w Polsce 7.99 Euro miesięcznie po okresie testowym. Członkostwo jednego użytkownika kosztować będzie w Polsce 4.99 Euro miesięcznie.

Oficjalnie ogłoszenie 11 milionów użytkowników jest mniej więcej zgodne z dziesięcioma milionami użytkowników jakie w zeszłym tygodniu podał HITS Daily.

Cue dodał że Apple pracuje nad “wydaniem aktualizacji tak szybko, jak tylko możliwe” zważając na błędy i inne problemy z Apple Music związaną z duplikowaniem czy niewłaściwym etykietowaniem utworów. Jimmy Iovine również odniósł się do wywiadu, podkreślając niektóre z wyzwań dotyczących dotarcia do użytkowników w niektórych krajach i demografii wiekowej twierdząc, że Apple chce użyć swoich wpływów do zmobilizowania ich na skorzystanie z subskrypcji serwisu muzycznego.

W odrębnej notatce, Cue podzielił się kolejnymi liczbami z App Store, zauważając, że lipiec ustanowił rekord z 1,7 mld dolarów z transakcji w App Store dzięki dobrym wynikom w Chinach. Apple na teraz wypłacił już deweloperom 33 miliardy dolarów od czasu debiutu App Store w 2008 roku.© 2018 AppleWorld