Eleganckie etui z klapką i okienkiem - Stilgut Ultraslimo [Recenzja]

Eleganckie etui z klapką i okienkiem – Stilgut Ultraslimo [Recenzja]

Published by in iGadżety on Maj 18th, 2014

Stilgut Ultraslimo_1

Po raz kolejny dzięki uprzejmości sklepu internetowego Zolti.pl otrzymałem do przetestowania etui na telefon iPhone 5/5S. Tym razem to etui niemieckiej firmy Stilgut a konkretnie model Ultraslimo.

Nigdy nie miałem etui, które całkowicie zamykało w sobie telefon. Tym bardziej z ciekawością otwierałem opakowanie, by móc zobaczyć jak takie etui sprawdzi się w codziennym użytkowaniu iPhone’a. W zestawie który nabywamy nie znajdziemy wielu dodatków, którymi to czasem raczą nas producenci. Tu dostajemy po prostu same etui, które jest całkiem ładnie i starannie opakowane.

Stilgut Ultraslimo_3

Stilgut Ultraslimo_4

Pierwsze wrażenia dotyczące etui są bardzo pozytywne. Choć nie jestem zwolennikiem skóry, to ta jednak wygląda bardzo elegancko i gustownie. Jak dowiadujemy się z informacji dostarczonych przez producenta całość została wykonana ręcznie z najwyższej jakości skóry naturalnej, strukturą zbliżoną do zamszu. I ta jakość jest faktycznie widoczna. Przeszycia przedniej klapki dodają mu dodatkowego uroku.

Stilgut Ultraslimo_5

Mocuję telefon do usztywnionego pancerza, wyłożonego delikatnym materiałem przypominającym zamsz, który chroni urządzenie przed porysowaniem. Pasuje idealnie. Telefon zamocowany jest solidnie, nie ma możliwości aby mógł wypiąć się z pancerza. Skorupa etui nie jest za gruba co nie dodaje iPhone’owi dodatkowych rozmiarów. Nazwa Ultraslimo znajduje tu swoje przełożenie. Z tyłu etui mamy idealnie wycięty otwór, który dostosowany jest do odkrycia logo Apple. 

Stilgut Ultraslimo_9

A teraz o tym, co mi się w etui najbardziej spodobało. Model ten na przedniej klapce ma niewielkie okienko. Zastanawiałem się czemu może służyć i jak się sprawdzi. A okienko naprawdę ma swoją przydatną funkcję. Bez otwierania przedniej klapki etui i poprzez podświetlenie ekranu możemy bez problemu sprawdzić godzinę. Jak czytamy w informacji producenta okienko dopasowane jest do zegara systemu iOS 7, co dla większości nie powinno być problemem ponieważ system ten już od dawna zagościł pewnie na Waszych urządzeniach.

Stilgut Ultraslimo_2

Stilgut Ultraslimo_8

Sama klapka ma specjalny zaczep, który uniemożliwia jej samoistne otwieranie się, zatem można stwierdzić, że iPhone przez cały czas jest bardzo dobrze zabezpieczony. Nie ma potrzeby w tym przypadku stosowania dodatkowych folii na ekran ponieważ klapka także wyściełana jest zamszowym materiałem chroniącym ekran przez zarysowaniem i zabrudzeniem.

Stilgut Ultraslimo_7

etui iPhone

W Stilgut Ultraslimo znajdziemy wszystkie potrzebne wycięcia pod porty, przyciski oraz kamerę. Na to zwracam częstą uwagę w swoich recenzjach. Otwory są stosunkowo duże co zapewnia nam możliwość podłączenia słuchawek czy ładowarki firm trzecich, a nie tylko tych sygnowanych logiem Apple.

Podsumowując, etui Stilgut Ultraslimo na pewno jest dobrym pomysłem na całkowite zabezpieczenie iPhone’a przed kurzem, zadrapaniami, czy upadkiem. Doda mu także niepowtarzalnego, ekskluzywnego wyglądu, jednak ze względu na materiał z którego jest wykonane znajdzie swoich zwolenników bardziej wśród starszych użytkowników. Etui możecie kupić w sklepie internetowym Zolti.pl lub wchodząc w zakładkę sklep na naszej stronie.

[contentblock id=1 img=iframe.png]© 2018 AppleWorld